Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Gilvesy Wineary

Winnica jest uprawiana na glebach wulkanicznych u podnóża góry świętego Jerzego. Powstała w 2014r założona przez Róberta Gilvesy. Dzięki unikalnemu klimatowi śródziemnomorskiemu, glebie wulkaniczno-osadowej i optymalnym godzinom nasłonecznienia, jest to region dla wysokiej jakości winnic. Obecnie są na niej uprawiane takie szczepy jak: Riesling, Furmint, Olaszrizling i Sauvignon Blanc.

Jak rozpoczęła się historia tej niezwykłej winnicy?

Oczywiście od jej założyciela Robert Gilvesy, który dorastał na farmie tytoniu w Kanadzie. Dzięki węgierskim rodzicom i dziadkom, Robert od dzieciństwa był przesiąknięty węgierską kulturą.Kiedy miał 15 lat, jego rodzice zabrali go do Węgier. W tamtym czasie nigdy by mu do głowy nie przyszło, że pewnego dnia tam zamieszka. Kiedy po raz pierwszy odwiedził Górę Świętego Jerzego, wiedział, że jest to wyjątkowe miejsce, do którego na pewno wróci. W 2012 roku nie tylko powrócił, ale zdobył umiejętności i winnice, która prężnie się rozwija do dnia dzisiejszego.


 

Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji