Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Różowe Wytrawne z Chile

Wina różowe wytrawne Chile wytwarza delikatnie podobne do europejskich. Ze względu na to, że szczepy winorośli, jak i technologię upraw przywieźli do tego kraju europejczycy. Chile dzięki produkcji między innymi różowej odmiany zajmuje szóste miejsce w światowym rankingu winiarstw. Zaś w zestawieniu obejmującym Amerykę Południową jest wiceliderem.

Wina różowe wytrawne Chile - klimat: 

Klimat panujący w tym kraju jest doskonały pod uprawę winogron. Zachód kraju to Ocean Spokojny, wschód to Andy. Dzięki takiemu położeniu geograficznemu, winnice chilijskie są chronione od nadmiernych upałów, co wpływa na wina dając im późniejszą świeżość.

Od września do marca trwa tu okres wegetacyjny, który jest całkowicie bezdeszczowy i słoneczny, co wpływa na dojrzewanie winogron. Ponad to, Chile to jedyny kraj na świecie całkowicie odporny na filokserę, czyli szkodnika winnic.

Szczepy winorośli, jakie uprawia się w tych warunkach, to między innymi: Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Malbec, Syrah oraz Carmenere. Dają wyraźnie owocowe i orzeźwiające różowe wina, które zachwycają koneserów na świecie.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji