Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Różowe Półwytrawne z Chile

Cechy trunków składają się głównie na skojarzenia ich z winami z Europy. Geneza tego przekonania tkwi w fakcie, że winorośl do tego kraju sprowadzili właśnie europejczycy. Wraz ze szczepami owoców, przywędrowały także technologie produkcji oraz uprawy winogron. Klimat Chile jest doskonały dla winogron: zachód sąsiaduje z Oceanem Spokojnym, którego prądy ochładzają i odświeżają winnice, wschód zaś, ma za sąsiada Andy, które również sprawiają, że owoce w winnicach są ochładzane. To wszystko sprawia, że późniejsze wino różowe jest świeże i orzeźwiające.

Wina różowe półwytrawne Chile - atuty klimatu:

Dodatkowo ogromnym atutem klimatu tego kraju jest fakt, że od września do marca podczas okresu wegetacyjnego nie pada i jest słonecznie. Ponad to Chile to jedyny kraj, który jest odporny na filokserę.

Szczepy, które są najbardziej popularne i chętnie wykorzystywane do produkcji win różowych przez chilijskich winiarzy to między innymi: Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Malbec, Syrah oraz Carmenere. Powstające z nich wina są lekkie i świeże.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji