Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Cremant

Cremant wino musujące perlage z słonecznej Francji. Jest świetną tańszą alternatywą szampana, jest podobnie wytwarzany oraz podobny w smaku. Obecnie Cremant wytwarza się aż w siedmiu regionach winiarskich: Bordeaux, Loire, d’Alsace, de Limoux, Bourgogne, Die, Limoux, Jura. Każde wino musujące z tego regionu żeby móc używać nazwy cremant jest zobowiązana do przestrzegania ważnych zasad ich wytwarzania. Wszystkie winogrona muszą być zbierane ręcznie, ograniczona liczba wykorzystywania moszczu podczas procesu tłoczenia winogron. 100l/150g winogron. Wino musi dojrzewać w butelkach przez co najmniej 9 miesięcy, z osadem drożdżowym. Zanim takie wina wprowadzi się na rynek muszą po usunięciu drożdży odleżeć jeszcze 3 miesiące.  

Jaka jest cena wina Cremant?

Ceny wina Cremant zaczynają się od 30zł do 100zł. Cremant jest to wino musujące bardzo podobne w stylu oraz procesie produkcji do szampana.

Z czym podawać?

Cremanta świetnie sprawdzi podana z owocami morza, letnim sałatkami, drobiem oraz rybami. Różowe świetnie się sprawdzi podawane z risotto i pizzą.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji