Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Słodkie z Niemiec

Wina białe słodkie Niemcy produkują z cechami, które cenią sobie koneserzy tych trunków na całym świecie. Te cechy to: świeżość, lekkość, orzeźwienie, bogate aromaty owocowe oraz mała zawartość alkoholu. Dlatego wina białe słodkie niemieckie są bardzo popularne na świecie.

Wina białe słodkie Niemcy - szczepy: 

Najpopularniejszym szczepem, z którego produkuje się jedno z najpopularniejszych niemieckich win jest Riesling. Jego uprawa to ponad 20% ogółu uprawianych szczepów w tym kraju. Wino, które powstaje z niego jest wyraźnie kwaskowe, z wyczuwalnymi aromatami owoców – jabłko czy brzoskwinia. Cechą charakterystyczną wina ze szczepu Riesling jest praktycznie perfumowany zapach.  Drugie miejsce pod względem popularności upraw zajmuje Müller-Thurgau. Daje wina lekkie i orzeźwiające, z delikatnym aromatem muszkatołowym. Z tego szczepu robi się głównie młode wina, które odróżniają się od innych kwiatowym bukietem zapachu.

System klasyfikacyjny, jaki istnieje w Niemczech, dzieli wina na: Tafelwein (wina stołowe), Landwein (wina regionalne), Qualitätswein bestimmter Anbaugebiete (wina jakościowe) oraz Qualitätswein mit Prädikat (wina jakościowe z wyróżnieniem).

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji