Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Słodkie z Grecji

Dzięki doświadczeniu Grecy zakochali się w swoich winach. Ostatnio coraz więcej koneserów win z innych krajów docenia greckie wyroby.

Wina białe słodkie Grecja wytwarza już od czasów antycznych.

Oprócz znanej na całym świecie Restiny, która stała się wizytówką winiarstwa z Grecji, wina w tym kraju wytwarza się ze szczepów:

Assyrtico – bardzo popularna odmiana białej winorośli w Grecji. Wino, które wytwarza się z tego szczepu wyróżnia się wyrazistymi aromatami cytrusów i minerałów, które sprawiają, że słodkie wino jest rześkie i doskonale wyczuwalne.

Athiri – jeden z najstarszych szczepów greckich, wina produkowane wyróżnia niska zawartość alkoholu oraz lekkość, co w przypadku wina słodkiego daje doskonale orzeźwiający charakter.

Lagorthi – aromaty brzoskwiń oraz cytrusów, do tego można wyczuć minerały oraz przyprawy takie
jak bazylia, to charakteryzuje wina powstałe z tego szczepu.

Klimat, jaki panuje w Grecji sprzyja powstawaniu różnorodnych win. Na wyspach greckich – lżejsze trunki, o słodszym smaku. Na wzgórzach – cięższe wina o mocnym aromacie.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji