Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Słodkie z Chile

Winiarstwo w Chile ma  dobre warunki do rozwoju. Podczas okresu wegetacyjnego (między wrześniem a marcem) jest bezdeszczowo i słonecznie, – co pozwala owocom rozwijać się bez żadnych przeszkód. Dodatkowym atutem klimatu panującego w tym kraju jest fakt, że Chile to jedyne na świecie państwo odporne na filokserę (groźnego szkodnika winnic). Ponad to, bliskość Andów od wschodu oraz Oceanu Spokojnego od zachodu łagodzi temperatury i pozwala owocom zaczepność świeżości, którą później oddają w winach.  

Właśnie dzięki temu wina białe słodkie Chile produkuje wysokiej jakości.

Do szczepów, które są wykorzystywane w tym przemyśle, należą głównie dwa Sauvignon Blanc oraz Chardonnay.

Sauvignon Blanc – drugi biały szczep na świecie biorąc pod uwagę wielkość upraw. Wina wytwarzane mogą być zarówno lekkie i soczyste, jak i cięższe i wyraziście słodkie – wszystko zależy od klimatu, w jakim dojrzewają owoce na wino.
Chardonnay – z tego szczepu powstają głównie wina aromatyczne i orzeźwiające, wyczuwalna jest wyraźna nuta owocowa i słodycz.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji