Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Półwytrawne z Polski

Rynek naszych win polskich ma coraz więcej do zaoferowania. Dlatego białe wina półwytrawne Polska produkuje bardzo dobrej jakości. Odrodziła się chęć do promowania kraju na winiarskiej mapie świata. I tak, doczekaliśmy się powstania własnego rodzimego szczepu – Jutrzenka. Jest to winorośl biała, która doskonale nadaje się do naszego klimatu (znosi nawet 24 stopniowe przymrozki). Wino, które produkuje się z tej odmiany cechuje się aromatem mięty, czarnej porzeczki oraz białego pieprzu. Do równie ciekawych i nieuprawianych w wielu miejscach na świecie, a w Polsce tak zalicza się – Solaris. Jest to szczep winorośli pochodzący z Niemiec, który daje wina o niskiej kwasowości i dużym owocowym aromacie.

Wina białe półwytrawne Polska - szczepy, które wykorzystuje się do produkcji to również: 

Chardonnay, który w naszym klimacie daje cięższe wina o wysoko aromatyzowanym zapachu. Riesling, bardzo popularny
w Niemczech, w Polsce daje wina o wręcz perfumowanym bukietem kwiatowym oraz dużą kwasowością. Kolejnymi są Pinot Gris, Sylvaner, Seyvay Blanc oraz Bianca.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji