Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Półwytrawne z Niemiec

Białe wina półwytrawne Niemcy wytwarzają tak, aby zachować harmonię pomiędzy słodkością owoców, a kwasowością. Znane niemieckie białe wina produkowane są z różnych europejskich i światowych szczepów, jednak najbardziej znanym na świecie jest niemiecki Riesling.  To rodzima niemiecka odmiana winorośli pochodząca z doliny Renu, stanowiąca ponad 20% wszystkich upraw w tym kraju. Wino, które wytwarza się z tego szczepu charakteryzuje się zapachami praktycznie perfumowanymi owoców takich jak: brzoskwinie, jabłko. Wino ma barwę jasnożółtą, jest wyczuwalnie kwaskowe, co sprawia, że owoce są delikatnie uchwytne.

Kolejnym znanym szczepem jest Müller-Thurgau, dający wina delikatnie kwaskowe i aromatyczne, z wyczuwalną wonią muszkatołową. Powstają z tego szczepu głównie młode wina, do picia, na co dzień, jako orzeźwiający napój. Delikatna woń kwiatowa sprawia, że wino z tego szczepu jest subtelne i lekkie w smaku.

Wina białe półwytrawne Niemcy - klasyfikacja jakościowa:

Niemiecki system klasyfikacyjny dzieli wina na: Tafelwein (wina stołowe), Landwein (wina regionalne), Qualitätswein bestimmter Anbaugebiete (wina jakościowe) oraz Qualitätswein mit Prädikat (jakościowe z wyróżnieniem).

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji