Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Półwytrawne z Chile

Białe wina półwytrawne Chile produkuje głównie ze szczepów Sauvignon Blanc oraz Chardonnay. Ten pierwszy to wicelider pod względem wielkości światowych upraw biały szczep. Daje wina o szerokim spektrum charakteru: od wyraźnie trawiastego aromatu, aż po bardzo słodki przypominający owoce egzotyczne. Chardonnay natomiast, daje wina od lekkich aromatycznych orzeźwiających, po ciężkie, masywne i intensywne w smaku. Wina półwytrawne z Chile cechują się doskonałym balansem pomiędzy kwasowością trunku, a słodkością owoców.

Wina białe półwytrawne Chile - charakterystyka klimatu:

Klimat jest zbilansowany i wpływa bardzo dobrze na uprawy winorośli. Sąsiedztwo Andów na wschodzie, a na zachodzie bliskość Oceanu Spokojnego doskonale wpływa na uprawy; łagodzi wysokie temperatury i daje owocom świeżość. Ponad to od września do marca, trwa okres wegetacyjny, który w Chile jest zupełnie bezdeszczowy oraz słoneczny – pozwala to owocom dojrzewać spokojnie, a winiarzom zebrać je w odpowiednim momencie. Na jakość owoców wpływa również fakt, że Chile to jedyny na świecie kraj, który jest zupełnie odporny na filokserę (groźnego szkodnika winnic).

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji