Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Półwytrawne z Australii

Białe wina półwytrawne Australia - około 60% wyprodukowanych trunków w tym kraju idzie na eksport.

Najsłynniejszym wśród białych szczepów, z których produkuje się wina półwytrawne w Australii jest Chardonnay, który daje wina różnorodne w zależności od miejsca gdzie dojrzewają owoce. Wino półwytrawne z tego szczepu zachowuje idealny balans pomiędzy słodkością owoców dojrzewających w gorącym australijskim słońcu, a kwasowością, którą pozyskują podczas ochłodzeń czy nocnych zbiorów. Kolejnym znanym białym szczepem jest Sémillon, który charakteryzuje się winem o wyczuwalnym zapachu tytoniu, świeżych owoców cytrusowych (limonka, cytryna) oraz miodem. Riesling natomiast, pochodzący z Niemiec biały szczep, daje wina o praktycznie perfumowanym kwiatowym bukiecie oraz o wysokiej kwasowości.

Do pozostałych szczepów, z których produkuje się wino półwytrawne białe w Australii należą: Sauvignon Blanc, który charakteryzują się wyczuwalnym smakiem brzoskwiń czy limonki, oraz podwyższonej kwasowości. Pinot Gris Colombard, pochodzący z Francji, obydwa szczepy dają aromatyzowane wino z doskonałą harmonią słodkości oraz kwasowości.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji