Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Wytrawne Włochy

Wina wytrawne Włochy, – czyli ponad 3000 lat tradycji, która ukształtowała się na tym terenie daje dzisiaj doskonałej, jakości czerwone wina wytrawne.  We Włoszech, według Włoskiego Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa istnieje ponad 350 odmian winorośli, które mają status „uznanych urzędowo”. Poza tymi, uprawianych jest tam ponad 500 innych odmian, natomiast 400 z nich uznawanych jest za autochtoniczne włoskie odmiany. 

Do najczęściej uprawianych szczepów winorośli zalicza się między innymi: Sangiovese (ponad 10% upraw), Catarratto Bianco, Trebbiano Toscano, Tontepulciano, Barbera, Merlot,  Trebbiano Romagnolo, Negroamarog,  Moscato, Bianco,  Chardonnay.

Każdy region tego kraju może poszczycić się własnym winem: Toskania, Abruzja czy Sardynia. Mapę Włoch pod względem regionów produkcji wina można podzielić na południe – upalny region, który jest doskonały do uprawy winogron, przez co powstają tu wina praktycznie każdego rodzaju. Centrum kraju – najsłynniejsza Toskania, gdzie powstają bogate w aromat dojrzałych owoców i wysoką kwasowość wina. Północ – chłodniejsza część, na której dominują aromaty zielonych owoców oraz przypraw.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
 • Smak
 • Kraj
 • Szczep
 • Rocznik
 • Kolor
 • Wyczyść filtry
 • Wspaniała struktura, miękkie taniny, bardzo przystępne.  W smaku dominują: czarna porzeczka, czerwona porzeczka i czerwona wiśnia. W odczuciu te wino  jest bardzo pełne, kwaśny i w odpowiedni sposób garbnikowe... Dobre wino bazowe na przykład do makaronu z sosem pomidorowym oraz do dań zawierających jagnięcinę i wołowinę.

  37,40 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji