Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Wytrawne Południowa Afryka

Południowa Afryka jest w czołówce producentów wina na świecie. Posiada ponad 600 winnic, gdzie produkuje ponad miliard litrów wina, czyli prawie 4% produkcji światowej tego trunku. Korzystny klimat, który występuje na tym obszarze oraz wprowadzanie innowacyjności, nowych technologii w produkcję wzbogaca je. Efektem tego są liczne nagrody na międzynarodowych konkursach. Szczepy, które są najczęściej uprawniane to: Sauvignon Blanc, Riesling, Chardonnay, Pinotage, Chenin Blanc.  

Wina wytrawne Południowa Afryka

Charakteryzują się: jedwabistym zapachem, z nutą dojrzałych owoców. Przez intensywność gleby w tym rejonie, smak może wydawać się ziemisty. Ze względu na klimat, wina produkowane tam mają większą zawartość alkoholu. Z następujących szczepów produkuje się doskonałe i intensywne wina czerwone: Cabernet Sauvignon, Syrah (Shiraz), Pinotage, Merlot, Cinsault.

Jeżeli na etykiecie znajduje się informacja, że wino zostało wyprodukowane z określonego szczepu, to w przypadku eksportu do Unii Europejskiej, wino musi mieć, co najmniej 85% szczepu w składzie. Natomiast, jeśli chodzi o obrót wewnętrzny – 75%.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji