Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Wytrawne Polska

Produkcja wina w Polsce to przełom już IX i X wieku, dokładnie tereny dzisiejszej Małopolski. Wtedy to wino produkowane było przede wszystkim przez mnichów benedyktyńskich i cystersów na potrzeby liturgiczne. Obecnie, po wieloletniej przerwie następuje renesans uprawiania winorośli w Polsce. Pierwsze profesjonalne winnice powstały na podkarpaciu, obecnie są w całym kraju. 

W Polsce uprawia się klasyczne odmiany winorośli właściwej, jak i mieszańce. Należą do nich: 

  • Riesling, Chardonnay, Gewürztraminer, Pinotgris, Sylvaner, Seyvalblanc, Bianca, Muscat Odessa, Regent i Rondo.

Wina wytrawne Polska – najczęściej powstają ze szczepu Zweigelt, który nadaje im purpurową barwę o fioletowych refleksach. Również popularnym jest szczep winogron Regent, w którym to winie wyczujemy nutę suszonych owoców czarnej porzeczki i wiśni. Uprawia się również klasyczną odmianę europejskiej winorośli Vitis Vinifera, która daje intensywne czerwone wino wytrawne z lekką nutą wanilii, grzanek oraz kakao. Warto sprawdzić nasze polskie rodzime produkty, które jakością  oraz smakiem nie odbiegają najlepszym winom ze światowych półek.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji