Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Wytrawne Niemcy

Czerwone wina wytrawne z Niemiec nie cieszą się taką popularnością jak białe pochodzące z tego kraju, dlatego są również w mniejszym stopniu produkowane. Jednak popularne wśród Niemców krzyżowanie szczepów i produkcja nowych gron sprawia, że mają do zaoferowania ciekawe trunki. Najpopularniejszym czerwonym szczepem jest Spätburgunder (Pinot Noir), który stanowi 10% powierzchni niemieckich winnic. W Niemczech jest aż 13 regionów winiarskich. Biorąc pod uwagę wina czerwone wytrawne, można wyszczególnić: 

Rheinhessen – obszar na Renem, którego cechą charakterystyczną jest różnorodność uprawianych odmian winorośli. Produkowane są tu zazwyczaj wina wytrawne, które charakteryzują się lekką oraz świeżą nutą owocową. 

Pfalz leży na południowym zachodzie Niemiec, ciepły klimat, jaki tam panuje sprawia, że to właśnie na tym obszarze produkuje się największą część ogółu niemieckich win. Charakterystyczną cechą produkowanych tam win jest dobra budowa, obniżona kwasowość oraz intensywna nuta owocowa trunku. Produkowane są tutaj wina różnych klas, z różnych szczepów winorośli dające doskonałe niemieckie czerwone wytrawne wino.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji