Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Wytrawne Grecja

W Polsce słabo znane, lecz warte uwagi wina wytrawne Grecja – swoją historię rozpoczęły już  w czasach antycznych. Obok kawy, to wino jest ulubionym napojem Greków. Najpopularniejsze  na świecie są greckie białe wina, a najbardziej rozpoznawalnymi są Restina – wino deserowe oraz Muskat, który pochodzi z Samos. Jednak nie tylko białe, czerwone wina wytrawne z Grecji również zasługują na uwagę.

Wina produkowane w Grecji można określić, jako różne przez wzgląd na region, z którego pochodzą. Ponieważ każdy z nich wpływa w innym stopniu na smak oraz aromat trunku, jak i uprawę winorośli. Różne szczepy, klimat oraz stosowane dodatki sprawiają, że rynek win greckich oferuje wiele. 

Grecja, jako kraj jest zróżnicowany geograficznie, występuje tu duża ilość wysepek, na których wytwarza się wino tradycyjnymi metodami z antycznych greckich szczepów takich jak: Muscat  i Malvasia, Assyrtiko, Aghiorghitiko, czyli św. Jerzy, Avgoustiati, Mavrodaphne. Natomiast tereny górzyste wspierają produkcje intensywnych w smaku, doskonałych czerwonych wytrawnych win greckich.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji