Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Wytrawne z Chille

Zróżnicowanie klimatyczne okazało się dla Chile przepustką do pierwszej dziesiątki światowych producentów win. Trunki z tego kraju bez kompleksów konkurują z produktami z Francji czy Włoch. Wiedza oraz odwaga winiarzy przy wdrażaniu nowatorskich rozwiązań w produkcji sprawiły, że Chile jest piątym największym eksporterem win na świecie oraz siódmym, co do wielkości ich producentem. 

Otoczenie Andów na wschodzie oraz Oceanu Spokojnego na zachodzie, przez ich wpływ na łagodzenie upałów, daje doskonałe warunki pod uprawę winogron. Od września do marca, trwający tam sezon wegetacyjny jest bezdeszczowy i słoneczny. Taki klimat daje gwarancje doskonałych warunków
do dojrzewania dla owoców oraz odporność na szkodniki, ponieważ Chile to jedyny kraj na świecie, który odporny jest na filokserę (groźnego szkodnika winnic). 

Wino czerwone wytrawne Chile – czerwone szczepy to aż 75% upraw.

Wśród najpopularniejszych są Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Malbec i Syrah. Dodatkowo Carmenere, który w Bordeaux został zapomniany, tu natomiast stał się wizytówką chilijskiego winiarstwa.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji