Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Wytrawne z Chille

Zróżnicowanie klimatyczne okazało się dla Chile przepustką do pierwszej dziesiątki światowych producentów win. Trunki z tego kraju bez kompleksów konkurują z produktami z Francji czy Włoch. Wiedza oraz odwaga winiarzy przy wdrażaniu nowatorskich rozwiązań w produkcji sprawiły, że Chile jest piątym największym eksporterem win na świecie oraz siódmym, co do wielkości ich producentem. 

Otoczenie Andów na wschodzie oraz Oceanu Spokojnego na zachodzie, przez ich wpływ na łagodzenie upałów, daje doskonałe warunki pod uprawę winogron. Od września do marca, trwający tam sezon wegetacyjny jest bezdeszczowy i słoneczny. Taki klimat daje gwarancje doskonałych warunków
do dojrzewania dla owoców oraz odporność na szkodniki, ponieważ Chile to jedyny kraj na świecie, który odporny jest na filokserę (groźnego szkodnika winnic). 

Wino czerwone wytrawne Chile – czerwone szczepy to aż 75% upraw.

Wśród najpopularniejszych są Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Malbec i Syrah. Dodatkowo Carmenere, który w Bordeaux został zapomniany, tu natomiast stał się wizytówką chilijskiego winiarstwa.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
 • Smak
 • Kraj
 • Szczep
 • Rocznik
 • Kolor
 • Wyczyść filtry
 • Typowe Carménère z potężnym owocem i niewiarygodną siłą oraz aromatami prażonej papryki i kawy. Odrobina lukrecji zapewnia świeżość.

  40,65 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wino organiczne, czerwone wytrawne. Rubinowy kolor. Świeży i owocowy aromat, z wiśniowymi subtelnymi tonami. Podniebienie przyjemne. Jedwabiste taniny w soczystym, zrównoważonym winie o umiarkowanej strukturze. 

  35,77 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wino organiczne, wytrawne, które ma jasny rubinowo-czerwony kolor. Aromaty czerwonych owoców, szczególnie jagód z elegancko połączonymi nutami czarnego pieprzu. Na podniebieniu wyczuwalny posmak drzewny, który nadaje dużą złożoność i dobrą strukturę. Owocowe wykończenie.

  35,77 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wino organiczne, czerwone wytrawne, które ma intensywny rubinowo-czerwony kolor. Wyczuwalne delikatne nuty wiśniowe elegancko połączone z ostrymi akcentami czarnego pieprzu. Przyjemna aromatyczna złożoność zapachu. W smaku świeże, ze zrównoważoną strukturą i bogatą kwasowością.

  35,77 zł W magazynie
  W magazynie
 • Uwodzicielskie wino, które pochodzi z konkretnej winnicy w dolinie Maipo posiada pewne cechy, które przypominają nam Sauvignon Blanc. Syrah z charakterystyczną świeżością i aromatem czerwonych owoców. Zbierany wcześnie, aby uzyskać głębokość w ustach i zachować nuty tiolu (liść pomidora, zielone jabłko i porzeczki).

  40,65 zł W magazynie
  W magazynie
 • Merlot jest jednym z najbardziej skomplikowanych winogron do produkcji w Chile, co było wyzwaniem dla winiarza, który dzięki swojemu doświadczeniu z tą odmianą opracował drobiazgową metodę produkcji zarówno w winnicy, jak i winiarni. Ten Merlot, z wpływami przybrzeżnymi, jest pierwszą odmianą zebraną w Padre Hurtado, po osiągnięciu optymalnego poziomu i...

  40,65 zł W magazynie
  W magazynie
 • Tym winem winnica zadebiutowała 20 lat temu. Cabernet Sauvignon - położenie w chłodnym zakątku doliny w Padre Hurtado odróżnia go od innych Cabernet del Maipo. Jest zbierany w dwóch terminach, wczesnym i późnym, w celu osiągnięcia złożoności, świeżości i dojrzałości, ale z bardzo dobrą kwasowością i tłustością na podniebieniu. 

  40,65 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji