Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Wytrawne z Austrii

Na pierwszy rzut oka kojarzona z doskonałym białym winem, ma również ciekawe propozycje
w segmencie czerwonych win wytrawnych. Coraz więcej uwagi poświęca się na produkcje tego właśnie trunku. Należy tu zwrócić uwagę na sposób określenia priorytetów, jakie obrali specjaliści do produkcji wina w tym kraju. Pierwsze, nad czym skupiają szczególną uwagę w całym procesie produkcji jest jak najlepsza jakość owoców, które stworzą później doskonałe czerwone wino. 

Wina wytrawne Austria

to w głównej mierze Zweigelt, Blauer, Saint Laurent, Pinot Noir, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon czy Blaufränkisch. 

Klasyfikacja win w Austrii dzieli je na: Wina tzw. stołowe – Tafelwein, regionalne – Landwine oraz jakościowe - Qualitätswein, QbA.  

Również bardzo ciekawą propozycją dla miłośników czerwonych win wytrawnych jest Kabinett, czyli delikatne, finezyjne  czerwone wino.

Wina czerwone wytrawne w Austrii to ponad 20% wszystkich produkowanych win. Wygląda na to,
że w niedługim czasie kraj ten nie będzie kojarzony wyłącznie z białym winem, również z czerwonym.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • Smak
 • Kraj
 • Szczep
 • Rocznik
 • Kolor
 • Wyczyść filtry
 • Zweigelt jest najczęściej sadzoną czerwoną odmianą w Austrii i warto ją zbadać. Intensywny i atramentowy kolor, nos jest w całości jagodowy i morwy. Wyczuwalny głębokie smaki jeżyn, obszyte miękką przyprawą. Atrakcyjny i przystępny.

  37,40 zł W magazynie
  W magazynie
 • Klasyczna mieszanka czerwonego wina: owocowa, mocna, pełna.

  39,84 zł W magazynie
  W magazynie
 • Mocny i intensywny Zweigelt, dojrzewający w dębowych beczkach. Aromaty ciemnych jagód i delikatnego pikantnego dębu. Na podniebieniu, gęsty i pełny.

  53,66 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji