Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Słodkie z Portugalii

Wina czerwone słodkie Portugalia

produkuje sławne na cały świat. Tutaj słodkie odmiany tego trunku powstają między innymi na słonecznej Maderze. To właśnie tam powstaje jedno z najbardziej popularnych win słodkich na świecie – Madera, swoją nazwę zaczerpnęło z wyspy na której powstaje. To wzmacniane brandy wino, powstające zazwyczaj z odmiany winogron takich jak: Malmsey lub Tinta Negra.

Kolejną wizytówką portugalskich win słodkich jest Porto. Wytwarzane na północy kraju wzmacniane wino słodkie, charakteryzuje się (w zależności od odmiany winogron) barwą od prawie brunatnej do słomkowej. Ma mocny aromat wanilii oraz dębu, wyróżnia je również korzenny posmak.

Wina słodkie powstające w Portugalii dojrzewają w ciepłym słońcu, grona często łączone są w kupaże, które uwielbiają Portugalczycy. Trunki w zależności od miejsca gdzie wyrosły winogrona różnią
się między sobą aromatami oraz smakiem. Wina bardziej orzeźwiające i lekkie produkowane
są na północy kraju, gdzie jest chłodniej. Natomiast wina cięższe, bardziej wyraziste i słodkie powstają na słonecznej Maderze.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji