Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Słodkie z Niemiec

Rejony w jakich uprawia się winorośl na ten trunek to między innymi: Rheinhessen, część Niemiec położona nad Renem, produkuje się tam wina słodkie, które charakteryzują się nutą owocową, świeżością i lekkością. Również położony na południowym zachodzie kraju Pfalz, który charakteryzuje się cieplejszym klimatem daje doskonałe słodkie wina. W sumie w Niemczech jest aż 13 regionów winiarskich, które produkują słodkie wino.

Wina czerwone słodkie Niemcy, czyli kupaże...

Popularnie wśród Niemców stały się kupaże, czyli krzyżowanie szczepów winorośli. Dzięki temu tworzą nowe grona które zachwycają koneserów z całego świata. Słodkie wina z Niemiec charakteryzują się wyczuwalną nutą owocową, często z dodatkiem maliny czy truskawki. Smak oraz aromat jest inny w zależności od regionu w którym zostało ono wyprodukowane.

Najbardziej znanym szczepem z czerwonych winogron jest Spätburgunder, czyli Pinot Noir, zajmuje on aż 10% całkowitej powierzchni Niemiec. Charakteryzuje się wyraźnym smakiem czerwonych owoców takich jak: wiśnia, malina, czarna porzeczka czy truskawka) oraz kolorem jaki daje (burgunda).

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji