Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Słodkie z Francji

Produkuje wysokiej jakości, a to dzięki umiarkowanemu klimatowi, który sprawia, że można w tym kraju uprawiać winorośl na praktycznie każdy rodzaj wina. Francuskie słodkie wina stanowią punkt odniesienia do określania jakości trunków z innych regionów świata.Większość winnic pokryta jest czerwonymi odmianami winorośli.

Słodkie czerwone wina Francja- szczepy najbardziej popularne na świecie:

Merlot – szczep wywodzący się z rejonu Bordeaux, najczęściej uprawiana winorośl we Francji, jest popularna na całym świecie.

Grenache – czwarta na świecie czerwona winorośl pod względem wielkości upraw, charakteryzuje się mało intensywną barwą oraz niewielką zawartością garbników.

Syrah – pochodzący z Francji szczep, który charakteryzuje się wyraźnym aromatem porzeczek, wysoką zawartością garbników co sprawia, że wino musi długo leżakować, aby zmniejszyło cierpkość. 

Cabernet Sauvignon – czerwony szczep, który uprawiany jest praktycznie w każdym państwie winiarskim na świecie, cechuje go wysoka zawartość garbników oraz charakterystyczna wyczuwalna kwasowość.

Do pozostałych szczepów uprawianych we Francji należą: Carignan, Cabernet Franc, Pinot Noir oraz Gamay.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji