Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Słodkie z Chile

Mogą bez uprzedzeń walczyć o uznanie z najlepszymi winami z Francji czy Włoch. Chile zajmuje szóste miejsce w światowym rankingu winiarstwa, a w Ameryce Południowej jest wiceliderem. Nie posiada autochtonicznych szczepów, wszystkie, jakie występują w tym kraju zostały sprowadzone z Europy. Występuje tam natomiast doskonały klimat do uprawy winorośli. Wysokie temperatury w ciągu dnia wymagają jednak nawadniania winnic (głównie na północy), lecz obniżenie się jej w nocy sprzyja owocom, które nie są przejrzałe przed zbiorami. Dzięki sąsiedztwie Oceanu Spokojnego na zachód oraz Andów na wschód, winnice są chronione przed zbyt wysokimi temperaturami. Ponad to od września do marca trwa tam zupełnie bezdeszczowy i słoneczny okres wegetacyjny. Dodatkowo winnice na terenie Chile są odporne na filokserę, czyli szkodnika winnic. 

Słodkie czerwone wina Chile - szczepy, z których powstają to:

Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Malbec i Syrah. Odmiana winorośli Carmenere natomiast został emblematem chilijskiego winiarstwa.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji