Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Półwytrawne z Południowej Afryki

Uprawiane od około 300 lat, sadzonki winorośli sprowadzili na te tereny europejscy imigranci dlatego wina z tego rejonu często przypominają europejskie. Jednak w porównaniu z nimi, są znacznie bardziej owocowe. Przez ciepły klimat winnice są rzadko nawadniane, przez co owoce mają bardziej skoncentrowany smak.

Półwytrawne czerwone wina Południowa Afryka uprawia ze szczepów:

Cabernet Sauvignon, Shiraz, Merlot, Chardonnay, Sauvignon Blanc, czy Chenin Blanc Nazywane tu także Steen.

Sławę zdobył czerwony szczep, który stał się wizytówką Południowej Afryki czyli Pinotage. Wytwarza się z niego pełne i bogate w smak owoców wina półwytrawne czerwone, które charakteryzują się wyraźnie wyczuwalnymi akcentami wiśni, jagód, skórki od banana oraz ziół. Jest to krzyżówka Pinot Noir oraz Cinsault. Obecnie stanowi ona aż 6% win w Południowej Afryce.

Rejon Stellenbosch jest najbardziej znanym obszarem winiarskim na świecie. Dzieli się na pięć okręgów: Simonsberg, Bottelary, Devon Valley, Papegaaiberg i Jonkershoek Valley. Uznawany za jeden z najpiękniejszych rejonów winiarskich na świecie.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji