Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Półwytrawne z Chile

Jakość win z tego kraju powinna obrazować jego pozycja w rankingu światowym gdzie zajmują szóste miejsce oraz w Ameryce Południowej gdzie jest wiceliderem. Rozwój winiarstwa w Chile znacznie przyspieszył w ostatnim czasie. Powstały nowe rejony produkujące wino wysokiej jakości. Dzięki takiemu zróżnicowaniu klimatycznemu, wina z Chile mogą bez kompleksów konkurować z wyrobami z Francji czy Włoch. Dodatkowym atutem klimatu jest odporność chilijskich winnic na filokserę (groźnego szkodnika winnic). Otoczenie Andów na wchodzie, natomiast Oceanu Spokojnego na zachodzie sprawia, że półwytrawne wina z chilijskie są delikatne, subtelne oraz pełne wyraźnie owocowego aromatu. Dobrze zbilansowany klimat w kraju, jest odtwarzany niejako w winach półwytrawnych, które zachowują balans pomiędzy słodyczą owocu, a kwasowością wina.

Półwytrawne czerwone wina Chile - czerwone szczepy to aż 75% upraw jakie są w tym kraju.

Do najpopularniejszych należą Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Malbec i Syrah. Carmenere natomiast, który w Bordeaux został zapomniany, tu stał się wizytówką chilijskiego winiarstwa.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji