Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Czerwone Półwytrawne z Austrii

Zweigelt, Blauer, Saint Laurent, Pinot Noir, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon czy Blaufränkisch, te i inne szczepy dają doskonałej jakości czerwone półwytrawne wino. Ciekawym faktem jest też, jakie priorytety kierują winiarzami z Austrii, bowiem według nich najważniejszym czynnikiem kształtującym wino jest owoc. Dlatego przykładają ogromną uwagę jakości wybieranych do win winogron.

Wina czerwone półwytrawne Austria - klasyfikacja:

Tafelwein – wina stołowe, Landwine – wina regionalne oraz Qualitätswein, QbA – wina jakościowe. Produkcja win czerwonych w Austrii zwiększyła się w ostatnich latach, dzięki temu możemy kosztować wiele więcej ciekawych propozycji trunków. 

Pomimo, że Austria pod  względem winiarskim zajmuje dopiero siedemnaste miejsce na świecie pod względem produkcji win, jest z pewnością w ścisłej czołówce pod względem jakości wytwarzanych tam trunków. Dużą zaletą jest fakt, że produkcją win w Austrii w większości zajmują się firmy rodzinne. Unika się więc masowego produkowania trunków, a zwraca uwagę na jakość wyrobu gotowego oraz smak wina.

  • Smak
  • Kraj
  • Szczep
  • Rocznik
  • Kolor
  • Wyczyść filtry
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji