Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Wytrawne z Chile

Białe wina wytrawne Chile nie są tak popularne, zarówno w produkcji jak i eksporcie, jak czerwone. Jednak coraz częściej to w białej odmianie tego trunki chilijscy winiarze szukają sposobu do promowania swojego kraju. Klimat fantastycznie sprzyja uprawie winorośli. Andy, które znajdują się na wschodzie kraju oraz Ocean Spokojny na zachodzie łagodzą upały, co przeradza się w doskonałe warunki dla winogron. Od września do marca, podczas sezonu wegetacyjnego jest słonecznie i nie pada, ten klimat daje pewność, że owoce dojrzeją i będą w odpowiednim momencie zebrane. Ponad to Chile to jedyny kraj na świecie, który odporny jest na filokserę, (czyli groźnego szkodnika winnic).

Białe wina wytrawne Chile

Wytwarzane są między innymi ze szczepów takich jak: Sauvignon Blanc oraz Chardonnay. Natomiast miejsce, gdzie wytwarza się najwięcej tych szczepów to Aconcagua. Doliny, które tam występują zwłaszcza Casablanca, dzięki chłodniejszemu klimatowi tworzą doskonałe białe wytrawne wina, które cechują się klasycznymi aromatami, wyrazistym smakiem oraz budową.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
 • Smak
 • Kraj
 • Szczep
 • Rocznik
 • Kolor
 • Wyczyść filtry
 • Białe wytrawne wino organiczne. Kolor jaskrawo jasnożółty. Wyczuwalne aromaty tropikalnych owoców, takich jak ananas i brzoskwinie. Czuć nuty ziołowe. Bardzo dobrze zbalansowane i aromatyczne na podniebieniu w odniesieniu do naturalnej kwasowości.

  35,77 zł W magazynie
  W magazynie
 • Trwałe aromaty owoców cytrusowych i agrestu na nosie. Na podniebieniu rześkie  pełne życia wino bogate w smak soczystych grejpfrutów o żywej kwasowości. Chłodny klimat Casablanki zapewnia ostry i świeży styl Sauvignon Blanc z wyraźnymi aromatami.

  40,65 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji