Niemieckie półwytrawne białe wina w sklepie z winami Zielone Butelki - Zielone butelki
Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Wina Białe Półwytrawne z Niemiec

Białe wina półwytrawne Niemcy wytwarzają tak, aby zachować harmonię pomiędzy słodkością owoców, a kwasowością. Znane niemieckie białe wina produkowane są z różnych europejskich i światowych szczepów, jednak najbardziej znanym na świecie jest niemiecki Riesling.  To rodzima niemiecka odmiana winorośli pochodząca z doliny Renu, stanowiąca ponad 20% wszystkich upraw w tym kraju. Wino, które wytwarza się z tego szczepu charakteryzuje się zapachami praktycznie perfumowanymi owoców takich jak: brzoskwinie, jabłko. Wino ma barwę jasnożółtą, jest wyczuwalnie kwaskowe, co sprawia, że owoce są delikatnie uchwytne.

Kolejnym znanym szczepem jest Müller-Thurgau, dający wina delikatnie kwaskowe i aromatyczne, z wyczuwalną wonią muszkatołową. Powstają z tego szczepu głównie młode wina, do picia, na co dzień, jako orzeźwiający napój. Delikatna woń kwiatowa sprawia, że wino z tego szczepu jest subtelne i lekkie w smaku.

Wina białe półwytrawne Niemcy - klasyfikacja jakościowa:

Niemiecki system klasyfikacyjny dzieli wina na: Tafelwein (wina stołowe), Landwein (wina regionalne), Qualitätswein bestimmter Anbaugebiete (wina jakościowe) oraz Qualitätswein mit Prädikat (jakościowe z wyróżnieniem).

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
 • Smak
 • Kraj
 • Szczep
 • Rocznik
 • Kolor
 • Wyczyść filtry
 • Skoncentrowane aromaty brzoskwiń, moreli, mirabelek i pigwy dominują. Smakuje piękną, owocową słodyczą i mineralnością, jagodowe aromaty. Finisz zdobią zielone i żółte owoce tropikalne.

  34,96 zł W magazynie
  W magazynie
 • Intensywny i charakterystyczny owocowy Riesling z aromatem dojrzałych ananasów, gruszki i brzoskwini. Owocowy, zrównoważony, orzeźwiający. 

  34,96 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji