Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Viognier

Aromatyczny biały szczep winogron, pochodzący z Francji, z doliny Rodanu. W latach 90 jeden z najbardziej popularnych białych szczepów, ze względu na popularność wina z Condrieu z północnej części doliny Rodanu, które w jest produkowane ze 100% Viognier. Drugą i ostatnią apelacja, w której można użyć tylko Viognier, jest Chateau Grillet. Viognier  stal się popularny w południowej i południowo-zachodniej Francji. Kalifornia posiada drugą co wielkości uprawę tego szczepu. Stał się on popularny w południowej Ameryce, Argentynie, Chile, Brazylii i doskonale odnajduje się  w Urugwaju. W  Australii stał się masowo towarzyszem w kupażach, a zwłaszcza w parze Syrah i Chardonnay. Testy DNA wykazują, że może mieć związek ze szczepem Freisa z Piemontu, i być potomkiem Nebbiolo, co wielu uważa za intrygujące. Viognier potrzebuje stosunkowo ciepłego klimatu ale jest narażony na infekcje grzybiczne. Winogrona charakteryzują się głębokim żółtym kolorem, w rezultacie wino posiada głęboki kolor, ma dużą zawartość alkoholu oraz szczególnie perfumowane aromaty moreli, brzoskwiń oraz kwiatów. Obecnie konsumenci maja do wyboru różne style Viognier. Począwszy od lżejszych i lekko perfumowanych z południa Francji do mocnych aromatycznych i wysokoalkoholowych z Kalifornii. Viognier jest dobrym towarzyszem do różnych potraw, sushi kuchni tajskiej i indyjskiej, ziołowych sosów, potraw z aromatycznymi przyprawami oraz potraw z grzybami.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
 • Białe wytrawne wino o ładnej słomkowej barwie z zielonkawymi przebłyskami. W zapachu odkrywamy ciekawe aromaty ziemiste i delikatnie kwiatowe. W smaku biały bez i lilia przeplatają się ze świeżą owocowością owoców tropikalnych. Zakończenie jest lekkie i przejrzyste z nutką aromatów cytrusowych.

  37,40 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wytrawne wino o pięknej przejrzystej, jasno słomkowej barwie. Nos jest bardzo aromatyczny i głęboki, z nutami ziołowo-kwiatowymi. W smaku wyczujemy akację i biały bez, a także gruszkę i białą brzoskwinię. Zakończenie jest wyraziste i zdecydowane z lekką nutką owocowości.

  76,42 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wytrawne białe wino o ładnym jasno słomkowym kolorze ze złotymi przebłyskami. W zapachu jest bardzo aromatyczne, wyczuwalne  nuty kwiatowe oraz białych owoców. Na podniebieniu  jest rześkie o smaku białej brzoskwini oraz gruszki. Zakończenie jest przyjemne i orzeźwiające z lekką nutką ziołową.

  42,28 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wytrawne o ładnej głębokiej żółtej barwie. Wino jest aromatyczne, kwiatowe o zapachu dojrzałych owoców tropikalnych i nutkami ziołowymi. W smaku sporo aromatów roślinnych, biała brzoskwinia i pieczone jabłko oraz jaśmin. Zakończenie jest długie i lekko cytrusowe, orzeźwiające  i zbalansowane.

  45,53 zł W magazynie
  W magazynie
 • Lekko wytrawne wino pomarańczowe o jasno bursztynowej barwie. W zapachu wyczuwalne aromaty orzechowe oraz owoców tropikalnych. Na podniebieniu smakujemy jabłko i suszoną morelę oraz pomarańczę. Zakończenie jest wyraziste z soczystymi taninami.

  48,70 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji