Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Verdejo

Biały szczep winogron wywodzący się z regionu Rueda w północnej Hiszpanii. Region niegdyś znany ze swoich win,  odszedł prawie w zapomnienie gdy został zdziesiątkowany przez phylloxerę. Przez lata Verdejo było „śpiącą królewną”  Ruedy. W latach 70 , region i szczep, zostały na nowo odkryte przez producentów wina z Rioja. Główną rolę odegrała tu Bodega Marques de Riscal. Obecnie coraz bardziej popularny, pomimo słabej odporność na infekcje grzybiczne. Testy DNA wykazują, że jest genetycznie powiązany z lokalnym  szczepem Godello. Wina produkowane z Verdejo charakteryzują się aromatycznym nosem, są lekko ziołowe, z nutami cytrusowymi oraz gdy starzone, mają charakterystyczny orzechowy posmak. Młode wina odznaczają się owocową świeższą, która jest dobrze zbalansowana poprzez naturalną kwasowość. Szczep ten jest uprawiany w Portugalii, Kalifornii, Australii oraz Argentynie i Chile. Verdejo dobrze odnajduję się w kupażach, zwłaszcza z Sauvignon Blanc. Lekkie i świeże wina pasują do codziennych posiłków, lekkich sałatek i owoców morza. Świetnie pasują  jako aperitif oraz do  letnich grillowych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.  

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Białe wytrawne, o przejrzystym lekko zielonkawym kolorze. W zapachu jest średnio intensywne, o aromatach kwiatowych i cytrusowych. W smaku wyczuwamy owoce tropikalne, białe kwiaty oraz cytrusy. Zakończenie jest rześkie i lekko mineralne.

    52,03 zł Oczekiwanie na dostawę
    Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji