Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Trebbiano

Biały szczep winogron pochodzenia włoskiego. Jest przynajmniej sześć różnych gatunków trebbiano. Najbardziej znanym i najszerzej uprawianym jest Trebbiano Toscano. Kolejnym szeroko znanym i hodowanym jest Trebbiano Romagnolo. Trebbiano di Abruzzo z kolei , jest niespokrewniony z żadnym Trebbiano.  W atlasie winogron „Wine Grapes” jest 26 pozycji zaczynających się od słowa Trebbiano. Trebbiano było już znane w XIV wieku i obecnie jest bardzo popularnej uprawiane całych Włoszech z wyjątkiem zimnej północy. Testy DNA pokazują, że Trebbiano Toscano jest spokrewnione z Garganega Soave z centralnych Włoch. Jest powszechnie znany jako Ugni Blanc we Francji i Talia w Portugalii. Jest jednym z głównych szczepów wchodzących w skład koniaku. Trebbiano mocno wpłynęło na produkcje wina w centralnej Toskanii. Było jednym ze składników popularnego Chianti oraz używano go do produkcji znanego wina Vin Santo. Trebbiano znalazło swoją drogę do Bułgarii, Grecji, Meksyku oraz wielu innych światowych regionów winiarskich. Winogrona mają złoty, niemalże bursztynowy kolor. Posiadają naturalną wysoką kwasowość, lekko agrestowy charakter oraz lekkie aromaty perfumowane i kwiatowe. Warto spróbować lokalnego Trebbiano podczas podroży wokoło Włoch. Zapewniam, że w każdym regionie będzie smakowało inaczej, a zarazem będzie wspaniałym kompanem podawanym do lokalnych potraw i przysmaków. Dość często prosząc o białe wino domu dostaniemy właśnie Trebbiano lub jego kupaż.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Ciekawe i lekko wytrawne białe wino o jasno zielonkawej barwie. W zapachu jest lekko aromatyczne z nutami kwiatowymi. W smaku wyczuwamy zielone jabłko, czerwonego grejpfruta oraz kwiaty akacji. Wykończenie jest orzeźwiające z lekkimi nutami ziołowymi.

    35,77 zł W magazynie
    W magazynie
  • Białe lekko wytrawne wino o jasno słomkowej barwie ze złotymi refleksami. W zapachy jest świeże i cytrusowe o aromacie wiosennych kwiatów. W smaku jest lekkie i orzeźwiające o aksamitnym lekko owocowym posmaku. Zakończenie jest przyjemne i łagodne.

    40,65 zł W magazynie
    W magazynie
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji