Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Tempranillo

Tempranillo jest najpopularniejszym i najczęściej uprawianym czerwonym szczepem winogron w Hiszpanii. Tempranillo ma grubą skórkę, jest esencjonalne, zdolne do wytwarzania długowiecznego i złożonego wina. Swoją nazwę zawdzięcza, w porównaniu do innych popularnych szczepów, szybkiemu dojrzewaniu. Temprano znaczy wczesny w języku hiszpańskim. Testy DNA pokazały że pewne odmiany Tempranillo były uprawiane we Włoszech, w regionie Basiliciata i Toscania, gdzie występowało pod nazwą Malvasia Nera. W istocie Tempranillo ma wiele synonimów i można odnieść wrażenie, że każdy region w Hiszpanii, który uprawia ten szczep, nadał mu  swoją nazwę. Do najpopularniejszych należy: Ull de Llebre, Cencibel, Tinto Fino, Tinta del Pais. Sam szczep nie charakteryzuje się szczególnie wyrazistym aromatem. Niektórzy wyczuwają truskawę, inni, przyprawy, skórę czy liście tytoniu. Najważniejszym pozostaje sposób uprawy  i techniki użyte przy produkcji wina. Jednym z najważniejszych regionów pozostaje Rioja. Tutaj Tempranillo występuje w kupażu z Garnacha, Mazuelo, Garciano i Viura. Kolejnym bardzo ważnym regionem jest Ribera del Duero. Tutaj z kolei Tempranillo jest kupażowane z bardziej międzynarodowymi szczepami jak np. Cabernet Sauvignon. Tutaj warto wspomnieć o słynnej Vega Sicilia i jednym z nadrożnych i naj bardziej rozpoznawanych Hiszpańskich win, w których główną rolę odgrywa Tempranillo. Ile regionów, tyle styli Tempranillo. Począwszy od lżejszych i mocno owocowych, po przez wina bardziej wyraziste, dębowe, do win bardzo złożonych i długowiecznych. Te wina polecam miłośnikom aromatów beczkowych, suszonych egzotycznych  owoców, palonej kawy, cygara, nut wędzonych, wanilii i tytoniu. Wina o średniej zawartości garbników oraz umiarkowanej kwasowości. Lżejsze przykłady Tempranillo doskonale pasują jako aperitif czy kieliszek czerwonego wina w gronie przyjaciół. Wina bardziej złożone proponuje spróbować do dań z dzikiego ptactwa i drobiu, z dodatkiem suszonych i świeżych owoców, wędzonych serów, czy potraw z dziczyzny. 

Pokazuje 1 - 21 z 34 elementów
 • Wytrawne wino czerwone, o intensywnym ciemno wiśniowym i przejrzystym kolorze. W zapachu wyczuwamy złożoność wina. Nuty owoców przeplatają się z lekkimi przyprawami, dębem  i suszonymi owocami. W smaku  śliwka, jeżyny, pieprz i skóra, a także lukrecja i odrobina tytoniu. Wino jest dojrzałe i doskonale wywarzone.

  147,56 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wino wytrawne, czerwone o ciemnowiśniowej barwie. W zapachu eksplozja czerwonych owoców i leśnych jagód, a także słodkie przyprawy tropikalne. W smaku odczuwamy wanilię oraz kokos, doświadczamy dojrzałych jeżyn i delikatnych przypraw. Eleganckie i dojrzałe zakończenie oraz balans pomiędzy nutą dębowa i owocowością.

  72,36 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino p kolorze ciemno czerwonym z purpurowymi przebłyskami. W zapachu wyczuwamy intensywne aromaty dojrzałej wiśni i malin, a także suszonych owoców. W smaku jest wyraziste o aromacie czerwonych owoców, tymianku i pomidorów koktajlowych. Mocne i wyraziste zakończenie z dobrymi taninami i lekko pieprzną nutą.

  54,47 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wytrawne czerwone wino o intensywnym ciemno rubinowym kolorze z  granatowymi refleksami. W zapachu jest wyraziste z pieprznymi i ziołowymi nutami. W smaku skora i tytoń, a także suszone owoce i czarna jagoda oraz borówka. Zakończenie jest pełne z soczystymi i wręcz słodkawymi taninami.

  104,88 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wino wytrawne, czerwone o ładnej wiśniowej barwie z fioletowymi refleksami. Intensywny nos, o lekko ziołowym  aromacie tymianku ale również  czerwonych owoców. W smaku jest zbalansowane. Wyczuwamy lekkie nuty do dojrzałych owoców, truskawki i maliny, a także suszonej śliwki. Zakończenie jest wyważone z soczystą taniną i nutka dębową.

  95,12 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wytrawne czerwone wino o atrakcyjnym wiśniowym kolorze z pomarańczowymi przebłyskami. W zapachu przyjemne aromaty ciemnych owoców, jagód oraz delikatne dymne nuty. Na podniebieniu wyczuwamy jeżyny i czarne jagody, lekka wanilię oraz przypraw i skóry, dobrze zbalansowane wino z przyjemnymi taninami.  

  70,73 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wytrawne wino o przejrzystym jasno złocistym kolorze. W zapachu wino jest subtelne i lekko aromatyczne z nutami kwiatowo-owocowymi. Na podniebieniu biała brzoskwinia i cytrusy oraz biały bez. Zakończenie jest zbalansowane z delikatnymi nutami dymnymi

  48,78 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino o przejrzystej ciemno rubinowej barwie. W zapachu wyczuwamy nuty beczkowe, wanilii oraz czarnych dojrzałych owoców. W smaku wino jest pełne i solidne z nutami ziołowymi, kopru i tymianku, czarnego pieprzu i jagód oraz cynamonu. Zakończenie jest wyraziste z aksamitna taniną i nutkami wędzonymi.

  52,03 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino o przejrzystej jasnofioletowej barwie. W zapachu dominują suszone owoce oraz jeżyny. W smaku rodzynki oraz suszona węgierka, a także dojrzała truskawka. Zakończenie jest świeże i  zrównoważone  z lekką taniną i nutkami cygara.

  31,71 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino o szlachetnie rubinowej barwie. W zapach dominuj czerwone delikatne owoce malin oraz dojrzała poziomka z nutką egzotycznych przypraw. Smak jest i dojrzały z zarazem lekki o aromatach wiśni i lekko suszonej śliwki. Zakończenie jest pełne i aromatyczne z nutkami owocowego tytoniu.

  28,45 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino o intensywnej ciemno wiśniowej barwie z fioletowymi odcieniami. W zapachu delikatne kwiatowe aromaty czarnego bzu oraz leśnych jagód, w smaku jest wyraziste i eleganckie z nutami dojrzałych borówek. Pełne i lekko garbikowe zakończenie.

  34,96 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino o ładnej ciemno czerwono-rubinowej barwie. Nos jest intensywny, o zapachu czarnych owoców oraz skóry. W smaku uderzają nas ciemne owoce, czarne jagody, lekkie przyprawy i suszona śliwka. Zakończenie jest długie i zbalansowane  z delikatnymi odcieniami ciemnej czekolady i palonego drewna.

  84,15 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wytrawne, czerwone wino, o pięknej głębokiej ciemno rubinowej barwie. Złożony bukiet, pełen owoców leśnych i malin, jak i delikatne nuty tymianku. W smaku soczyste jeżyny oraz dojrzała truskawka z odrobiną białego pieprzu. Zakończenie jest wyraziste z obecnością tanin, dobrą kwasowością oraz odrobina cygara.

  147,56 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wystawne czerwone wino o ciemno fioletowej barwie z jasnymi przebłyskami. W zapachu nuty owocowe oraz jeżyny. Na podniebieniu dojrzała truskawka oraz nutki ziołowe. Na zakończeniu lekkie nuty dymne i suszonych owoców oraz delikatna tanina.

  26,02 zł W magazynie
  W magazynie
 • Delikatne różowe wino o ładnym jasno łososiowym kolorze. W zapachu wyczuwalne aromaty kwiatów wiśni i bzu, a także czerwonych owoców. Na podniebieniu soczysta truskawka i rześka poziomka. Lekkie ale wyraziste zakończenie z nutką  soku z czerwonej porzeczki.

  29,27 zł W magazynie
  W magazynie
 • Inanna Tinto została zrobiona z jednej odmiany Tempranillo i sfermentowana w amforach. Wino ma wspaniały nos z aromatami jeżyn, wiśni, śliwek, kakao, pieprzu, goździków, wędzonego mięsa, nutą drzewa sandałowego i fiołków. Na podniebieniu mięsiste, soczyste, dużo ciemnych owoców, delikatnie pikantne, wielowarstwowe, soczyste, aksamitne, pełne energii,...

  45,53 zł W magazynie
  W magazynie
 • Lekko wytrawne o pięknej wiśniowej barwie z rubinowymi refleksjami. W zapachu eleganckie nuty jeżyn i czerwonych borówek. Na podniebieniu eksplozja malinowa z  aromatami truskawek. Zakończenie jest łagodne i wyważone z delikatną taniną. 

  26,83 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wystawne czerwone wino o ciemno fioletowej barwie z jasnymi przebłyskami. W zapachu nuty owocowe oraz jeżyny. Na podniebieniu dojrzała truskawka oraz nutki ziołowe. Na zakończeniu lekkie nuty dymne i suszonych owoców oraz delikatna tanina.

  52,03 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone mocno wytrawne wino o ciemno wiśniowej barwie. W nosie kręcą się zapachy wanilii oraz kawy, a także ciemnych leśnych owoców. Na podniebieniu nuty dębowe, prażona kawa i ciemna czekolada, wiśnia i śliwka z nutą borówek. Zakończenie jest dojrzałe z wyważonym kontrastem pomiędzy dębem i owocowością.

  63,41 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wytrawne czerwone wino o ciemno fioletowej barwie. W zapachu lekka cierpkość czerwonych owoców oraz lekkie nurt syropu owocowego. W smaku czerwona porzeczka oraz poziomka. Zakończenie jest delikatne z przyjemną nutką czarnych jagód.

  26,83 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wytrawne czerwone wino o intensywnym kolorze czerwonych wiśni z fioletowymi przebłyskami. W zapachu wyraziste nuty owocowe czarnej porzeczki i czerwonych borówek. W smaku wyrazista owocowość malin i truskawek. Zakończenie jest soczyste i jedwabiste  z delikatną taniną.

  46,34 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 21 z 34 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji