Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Tannat

Czerwony szczep winogron, ciemny, toporny i mocno garbnikowy, wywodzący się z Francji z regionu Madiran. Często w kupażu z Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, lub lokalnym szczepem Fer. Wina Mocne i wyraziste, często leżakujące w beczce przez minimum dwa lata. Uważa się ze szczep oryginalnie pochodzi z krainy Basków. Stamtąd tez, wraz z imigrantami trafił do swojego nowego domu w południowej Ameryce, Urugwaju. Tutaj odzyskał oryginalne imię – Harriaque. Tannat stał się bardzo popularny, a ciepły klimat i długi okres dojrzewania bardzo mu służy. Podobnie jak Malbec w Argentynie. Tannat jest używany do produkcji młodych win w stylu Beaujolais, oraz win wzmacnianych typu porto. W celu złagodzenia Tannat często miesza się go z Merlot lub Pinot Noir, które łagodzą garbniki i dodają trochę owocowego charakteru. Tannat nie jest może popularnym szczepem ale na pewno wzbudza zainteresowanie i wpisuje się w obecny tren winiarski. A mianowicie produkcje win jedno szczepowych, z gron już trochę zapomnianych, niedocenianych lub takim, które nie dostały jeszcze swojej szansy. Tannat to doskonałe wino do jedzenia. Pasuje do potraw z grilla, steków, baraniny i wyrazistych pieczeni. Warto spróbować z dojrzałymi twardymi serami lub na rozgrzanie w długi zimowy wieczór.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Mocne i wytrawne wino o ciemno fioletowej  wręcz purpurowej barwie. W zapachu czarne owoce leśne i delikatne nuty dżemowe. W smaku sporo finezji, trochę fiołów, a także dojrzałe ciemne owoce. Zakończenie jest pełne, aromatyczne i  eleganckie z wyrazistymi soczystymi garbnikami.

    49,59 zł W magazynie
    W magazynie
  • Wytrawne czerwone wino o intensywnej ciemno rubinowej barwie z fioletowymi refleksami. W zapachu intensywne aromaty czarnych porzeczek, jeżyn i odrobiny dębu. W smaku soczyste, mocne i dojrzałe aromaty ciemnych owoców, czarnego pieprzu i skóry. Zakończenie jest długie z pełnymi taninami.  

    41,46 zł W magazynie
    W magazynie
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji