Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Petit Verdot

Czerwony szczep winogron.

Charakterystyczny smak i aromat szczepu Petit Verdot:

Wino najczęściej o pięknym aromacie fiołków różnorodnych kwiatów w smaku najczęściej towarzyszą nuty lukrecji, piżma oraz czarnej jagody.

Z czym najlepiej smakuje:

Świetnie pasują do jagnięciny, wołowiny oraz twardych serów.

Gdzie jest uprawiany:

Wina z szczepu Petit Verdot, spotkamy na wszystkich kontynentach! W Europie głównie w Francji, Hiszpanii, Włochach oraz Portugalii. W Ameryce północnej w Kalifornii. W Ameryce południowej w Argentynie. W Afryce  RPA oraz w Australii i Nowej Zelandii.

Dzięki swojej popularności zyskał również wiele nazw na całym świecie: verdot rouge, bouton, heran, lambrusquet, noir, verdot oraz carmelin.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Wino o intensywny wiśniowy kolor z refleksami fioletowymi. W zapachu poczujemy dojrzałe czerwone owoce z pikantnymi nutami. W smaku czuć dojrzałe garbniki, czekolade, ziemiste nuty oraz czerwone owoce.

    41,14 zł Oczekiwanie na dostawę
    Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji