Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Nero d'Avola

Czerwony szczep winogron, wywodzący się z południowej Sycylii we Włoszech, zwany tam Calabrese, co sugeruje pochodzenie z regionu Kalabria. Sama upraw win na Sycylii sięga daleko wstecz. Pierwszymi winiarzami byli zapewne Grecy, którzy przybyli tam koło VIII wieku p.n.e. Stamtąd wino było dostarczane do Włoch. W czasach średniowiecznych Sycylii słynęła z produkcji i eksportu nie tylko zboża ale w dużej mierze wina. W XIV wieku Sycylia, a w szczególności miasto Messina, była ważnym ośrodkiem handlu. Przez Messinę przechodził handel winem, które było importowane z Kalambrii i wysyłane na północ Włoch.  Prawdopodobnie w tamtym okresie na wyspę  trafił szczep Nero d’Avola. Najważniejszym ośrodkiem handlu w tamtym okresie było Palermo. Ówcześnie jedno z największych miast europejskich. Aby sprostać wymaganiom, nie tylko produkowano wino ale również je importowano. Przyczyniło się to do rozwoju winiarstwa na całej wyspie. Szczep jest ceniony przez winiarzy za wyrazistość, ciemny głęboki kolor, żywe wiśniowe aromaty, które wprowadza do kupażu. Jako pojedynczy szczep doskonale czuje się w dębie. Nero d’Avola potrzebuje ciepłego klimatu i dobrej bogatej ziemi. Jedne z najlepszych win pochodzą z winnic usytuowanych na wulkanicznej ziemi i na zboczach wulkanu. Obecnie można spotkać wiele win z Sycylii  ze szczepu Nero d’Avola. Warto spróbować win , które pochodzą z winnic położonych u stóp Etny. Nierzadko są to wina mocne i dojrzałe, ale również wyważone, średniej zawartości tanin, zamaskowanej kwasowości, lekko dymne i mineralne. Nero d’Avola doskonale pasuje do lżejszych ale aromatycznych potraw, dobrze współgra z ziołowymi i owocowymi dodatkami, jest także miłym kompanem na długie jesienne wieczory.

 

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
 • Czerwone wytrawne wino z Sycylii. Kupaż wielkich szczepów Nero d'avola i Syrah. Wino pełne, cieliste, zrównoważone. Aromaty jeżyn i owoców leśnych.

  31,30 zł W magazynie
  W magazynie
 • Różowe wino z lekką i świeżą nutą cytrusów i kwiatów. Na podniebieniu można wyczuć brzoskwinię, żółte owoce i zielone jabłko. Jest mineralne. Wino idealnie nadaje się jako aperitif lub świetnie pasuje z krewetkami.

  32,52 zł W magazynie
  W magazynie
 • Te czerwone wino jest numerem jeden na Sycylii z czerwonych winogron, Nero d'Avola, pochodzi z wyspy. Fedele Nero d'Avola ma wspaniałą strukturę, ale ma miękkie taniny i jest bardzo przystępny. To czerwone wino pełne jest aromatów czerwonych owoców i jest idealne do dań makaronowych z sosem pomidorowym lub czerwonym mięsem.

  34,15 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino o ciemnofioletowej barwie. W zapachu odkrywamy żywą owocowość owoców leśnych oraz fiołka. W smaku odczuwamy borówki i jagodę a także odrobine nut wędzonych. Zakończenie jest świeże z lekką taniną i dobrą owocowością.

  34,96 zł W magazynie
  W magazynie
 • Te  organiczne wino o nazwie Fedele Nero d’Avola z Sycylii ma wspaniałą strukturę, głębokie, owocowe smaki czerwonych jagód i miękkie taniny. Mila od masowej produkcji, przesadnie słodka i zwiotczała norma – jest bardzo, bardzo pijalna. 

  37,40 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wino o ciemnoczerwonym kolorze z akcentami fioletu. W zapachu wyczuwalne świeże, czerwone owoce, porzeczka, czereśnia, maliny oraz nieco pikantnych przypraw. W ustach czuć delikatną i bardzo przystępną taninę pozostawiającą przyjemny finisz na podniebieniu.

  34,15 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino o ciemno fioletowym kolorze. W zapachy wyczujemy jeżyny i dzikie jagody oraz odrobinę fiołka. W smaku jest pełne z nutką kakao, soczystej czarnej porzeczki i tytoniu. Zakończenie jest długie i wyraziste z odrobiną pieprzu i pełną taniną.

  41,46 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone lekko wytrawne wino o ciemno fioletowej barwie. W nosie wyczuwalne aromaty kwiatowe, lukrecji oraz śliwki. W smaku odkrywamy fiołka, borówki oraz porzeczkę. Zakończenie jest wyraziste, z nutką czarnego bzu i lekkimi taninami.

  40,65 zł W magazynie
  W magazynie
 • Delikatnie wytrawne wino różowe o jasnym truskawkowym kolorze. W zapachu delikatne czerwone owoce i aromat świeżego kompotu z poziomek. Na podniebieniu wyczuwamy maliny i delikatne aromaty ziołowe. Zakończenie jest delikatne z odrobiną świeżej kwasowości.

  37,40 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji