Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Nebbiolo

Jest to jeden z najwspanialszych czerwonych szczepów winogron. Odpowiada za jedne z najlepszych win na świecie. Pochodzi z Włoch z regionu Piemont, gdzie jest znany przynajmniej od XIII wieku. Wina  takie jak Barolo czy Barbaresco, są znane i poważane na całym świecie. Nazw pochodzi od Nubiola co znaczy doskonale wino albo zachwycające. Uważa się, że nazwa tak naprawdę pochodzi od słowa nebbia co oznacza mgłę, która jest powszechnym zjawiskiem w Piemoncie w październiku, podczas trwania zbiorów. Nebbiolo wcześnie pączkuję i jest ostatnią odmianą gron zbieranych  w Piemoncie. Ma grubą ciemna skórkę, jest wysokogarbnikowym i kwasowym szczepem, o jasnym rubinowym kolorze. Najlepsze Przykłady Nebbiolo pochodzą z regionów Barolo, Barbaresco czy Roero. W Lombardii w regionie Valtellina Nebbiolo, szczep ten jest bardziej znany jako Chiavennasca. Warto spróbować lokalnej specjalności, wian Sfurzat. Jest to pełne wytrawne i dojrzałe wino, robione z suszonych winogron. Przez stulecia najlepsze wina ze szczepu Nebbiolo-Barolo czy Barbaresco  były traktowane z ogromnym szacunkiem. Zazwyczaj potrzebowały 20 -30 lat dojrzewania zanim były gotowe do spożycia. Obecnie trend się ten odwrócił. Wymagania konsumenta  oraz współczesne techniki winiarskie, spowodowały, że możemy się cieszyć doskonałą lampką Barolo czy Barbaresco, dużo wcześniej. Ciągle jednak, są to wina wyraziste, pełne, mocne . Doskonale pasują do aromatycznych potraw. Warto spróbować ich z gulaszami z baraniny czy  pieczoną dziczyzną. W Piemoncie klasyczne połączenie to makaron lub risotto ze świeżymi truflami i kieliszkiem pysznego Nebbiolo. Warto spróbować Nebbiolo z Południowej Ameryki, a w szczególności z Meksyku. Warte polecenia są wina z Australii, a ciekawostką może być Nebbiolo z Sardynii.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Wino czerwone o pomarańczowym odcieniu na krawędzi kieliszka. W aromacie można poczuć fiołki, oraz dzikie zioła. W smaku natomiast możemy wyczuć wiśnie, maliny, trufle, tytoń oraz śliwki. 

    115,45 zł Oczekiwanie na dostawę
    Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji