Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Malbec

Malbec jest czerwonym szczepem winogron. Najprawdopodobniej pochodzi z północnej Burgundii, co może sugerować nazwa szczepu Auxerrois. Nie do końca jednak  zostało to potwierdzone, a pewne jest że od stuleci Malbec jest uprawiany w regionie Cahors w południowo-zachodniej Francji. Wzmianki o regionie Cahors  i zaletach wina pochodzą już   XIII wieku, z Londynu. Wino ceniono za ciemny głęboki kolor i mocny, wyrazisty smak. Przepisy są dość restrykcyjne i wino opisane na etykiecie  Cahors musi zawierać 70% szczepu Malbec, również znanym jako Cot. Pozostałe szczepy używane do kupażu to Tannat i Merlot. Stamtąd Malbec zawędrował do pobliskiego Bordeaux gdzie przez lata był ceniony i dodawany do kupażu. Ostatecznie  Malbec trafił do Argentyny i regionu Mendoza ( to  stamtąd pochodzi nazwa Malbec). Okazało się to trafnym wyborem i Malbec doskonale przyjął się w górzystym klimacie Argentyny. Sprzyja on rozwijaniu i długiemu dojrzewaniu winogron. Tutaj powstają wina w 100% ze szczepu Malbec, bez konieczności dodawani innych szczepów. Oczywiście nie jest to regułą. Argentyński Malbec ma ciemno atramentowy kolor, jest bardziej owocowy i przejrzysty w smaku w porównaniu do francuskiego krewniaka. Malbec doskonale nadaje się do leżakowania, chociaż jest sporo win, które są lżejsze i delikatniejsze w odbiorze.  W aromacie mogą być lekko fiołkowe i perfumowane, z wyraźną owocnością. Obecnie Malbec to najczęściej uprawiany szczep winogron w Argentynie. Malbec to mały wędrowniczek. Jest uprawiany w niewielkich ilościach w Nowej Zelandii i Australii, a także w Kalifornii. Zdecydowanie polecam odkryć i posmakować francuskich wersji wina Malbec. Wina z tego szczepu doskonały kompan do codziennych posiłków oraz spotkań z przyjaciółmi. Mocniejsze i wyrazistsze wersje, warto spróbować ze stekami, duszoną wołowiną i dojrzałymi serami.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
 • Czerwone wytrawne wino o ciemno czerwonej barwie z jasnymi refleksami. W nosie wyczujemy  czerwone owoce, nuty beczkowe oraz jesienne aromaty. W smaku jest wyraziste i złożone,  pełne wiśni, tytoniu i obornika. Zakończenie jest pełne, długie z lekką taniną i odrobiną białego pieprzu.

  168,29 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino o ciemno fioletowej barwie. W zapachu wiśnie i czerwone owoce z odrobiną lukrecji. W smaku aromaty czarnego bzu i wiśni, ciemnej czekolady oraz nuty dębowe jak wanilia czy cedr. Zakończenie jest długie z dobrą kwasowością i taniną oraz z wyczuwalna nutką pieprzu.

  58,13 zł W magazynie
  W magazynie
 • Mocne i wytrawne wino o ciemno fioletowej  wręcz purpurowej barwie. W zapachu czarne owoce leśne i delikatne nuty dżemowe. W smaku sporo finezji, trochę fiołów, a także dojrzałe ciemne owoce. Zakończenie jest pełne, aromatyczne i  eleganckie z wyrazistymi soczystymi garbnikami.

  54,55 zł W magazynie
  W magazynie
 • Czerwone wytrawne wino odznaczające się ładnym ciemnofioletowym kolorem. Na nosie wyczuwalne są ciemne owoce leśne i przyprawy. W smaku wyczuwamy śliwki, jeżyny, biały pieprz  i nuty tęczówki / fiołka. Zakończenie jest intensywne z  owocowymi  smakami odrobiną ciemnego karmelu oraz aksamitnymi taninami.

  47,97 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wytrawne czerwone wino o intensywnej ciemno rubinowej barwie z fioletowymi refleksami. W zapachu intensywne aromaty czarnych porzeczek, jeżyn i odrobiny dębu. W smaku soczyste, mocne i dojrzałe aromaty ciemnych owoców, czarnego pieprzu i skóry. Zakończenie jest długie z pełnymi taninami.  

  45,53 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji