Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Glera

Biały szczep pochodzący z północy Włoch. W 2009 roku mało znane grono, wchodzące w dużej mierze w skład Prosecco, dostało nową nazwę Glera. Zrobiono to, aby utworzyć nową strefę DOC Prosecco i zastrzec nazwę wina.  Obszar DOC Prosecco jest największą strefą winiarską we Włoszech. Region wytwarza ponad 300 milinów butelek wina musującego rocznie. Używa się przy tym metody Charmat, która jest szybsza i tańsza niż metoda tradycyjna. W uproszczeniu, druga fermentacja zachodzi w dużych stalowych zbiornikach, a nie w butelkach. Szczep produkuje wina raczej neutralne, z naturalną wysoką kwasowością i średnią zawartością cukru, lekko owocowe, z delikatnymi perfumowanymi aromatami. Klasyczne pod regiony są zlokalizowane wokół takich miast jak, Conegliano i Valdobbiane. Wina musujące Prosecco, są produkowane w rożnym stylu. Od bardzo wytrawnych Extra Dry do słodkich Secco. Wina, są raczej lekkie, wieże, owocowe, z delikatną kwasowością, przyjemnymi bąbelkami, delikatnie kwiatowe i aromatyczne. Wina Prosecco dzięki ich dostępności na rynku oraz przyjaznej palecie oraz cenie zyskały ogromną popularność na całym świecie. Ciekawą odmianą jest Prosecco Col Fondo. Termin ten oznacza „na osadzie”. Są  to wina bardziej interesujące, lekko gazowane, fermentacja zachodzi w butelce, pozostawia się osad i oryginalny kapsel. Te winą są raczej mocno wytrawne, mineralne i warto je przechować, dwa, trzy lata od daty produkcji. Prosecco doskonale  pasyjne na różnego rodzaju okazje, przyjęcia, bale, wesela itp. Jego w miarę naturalny charakter  trafia do większej rzeszy odbiorców. Prosecco pasuje do koktajli, lekkich potraw, sałatek, przekąsek i owoców morza. 

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
 • Wino  białe ,musujące, wytrawne o ładnym słomkowym kolorze, przejrzyste. W zapachu wyczuwalne aromaty zielonego jabłka, brzoskwini oraz cytrusów W smaku jest smaczne, owocowe,  i mineralne. Na zakończeniu jest wytrawne, lekkie i orzeźwiające.

  34,15 zł W magazynie
  W magazynie
 • Różowe musujące wino o delikatnej jasnej barwie i delikatnych bąbelkach. W zapachu wyczuwalne nuty czerwonych jagód oraz kwiaty akacji. W smaku odkryjemy intensywną pikantność i aromaty poziomki i maliny, Delikatna kwasowość na wykończeniu balansuje owocowe i kwiatowe aromaty.

  48,78 zł W magazynie
  W magazynie
 • Delikatnie wytrawne musujące, różowe wino, o delikatnych bąbelkach i jasno różowym kolorze. Nos jest elegancki i lekko aromatyczny z wyczuwalnymi czerwonymi owocami. W smaku wyczujemy czerwonego grejpfruta oraz agrestu. Zakończenie jest lekko owocowe, świeże z wyczuwalnymi bąbelkami.

  47,97 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wino musujące pochodzące z Włoch. W smaku półwytrawne barwy słomkowej natomiast w zapachu bardzo kwiatowe oraz jabłkowo, bananowo brzoskwiniowe. Bardzo delikatne z lekką nutą miodu.

  48,29 zł W magazynie
  W magazynie
 • Jasnożółty, słomkowy kolor. Bardzo delikatny bukiet delikatnych drożdży, białych kwiatów i grejpfruta. Na podniebieniu jest świeże, aksamitne i kremowe. Idealnie zrównoważone przyjemną kwasowością.

  49,19 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wino  białe ,musujące, półwytrawne o  jasno- słomkowym kolorze, przejrzyste z delikatnymi bąbelkami. W zapachu wyczuwalne lekko cytrusowe aromaty grejpfruta i skórki z cytryny. W smaku jest dojrzałe i mineralne z aromatami owoców tropikalnych. Na zakończeniu jest wytrawne i eleganckie z dobrze zbalansowaną kwasowością.

  47,15 zł W magazynie
  W magazynie
 • Słomkowy żółty ze złotymi refleksami, dobry i trwały perlage. Nos jest wyrażony nutami zielonego jabłka i cytrusów oraz nutami kwiatów akacji. Na podniebieniu wykazuje przyjemną kwasowość, dobry smak i piękną harmonię.

  58,13 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wyprzedaż

  Wino  białe ,musujące, wytrawne o ładnym słomkowym kolorze, niefiltrowane. W zapachu wyczuwalne aromaty żółtego jabłka, brzoskwini oraz cytrusów. W smaku jest smaczne, owocowe ,z delikatnymi bąbelkami. Na zakończeniu jest wytrawne, mineralne i  lekkie z wyczuwalną nutką skórki z chleba.

  47,97 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wino  białe ,musujące, półwytrawne o słomkowym kolorze, przejrzyste. W zapachu wyczuwalne aromaty kwiatów drzewa pomarańczowego, cytrusów oraz szałwii . W smaku jest pełne i dojrzałe. Tropikalne owoce przeplatają się z mineralnością i orzeźwiającą lekką  kwasowością. Zakończenie jest eleganckie i zbalansowane.

  47,97 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wino musujące, wytrawne o  barwie lekko słomkowej oraz przejrzystej. W zapachu wyczuwalne aromaty białych kwiatów oraz soczystego jabłka. Na podniebieniu wyczuwamy lekko dojrzałą gruszkę i tropikalne owoce jak melon. Na zakończeniu jest wytrawne ale lekkie i świeże oraz eleganckie.

  47,15 zł W magazynie
  W magazynie
 • Musujące i półwytrawne wino o lekkich bąbelkach i przyjemnym jasno żółtym kolorze. W nosie owocowe aromaty złotego jabłka oraz słodkie niuanse kwiatów jaśminu i miodu akacjowego. W smaku owoce tropikalne i egzotyczne przyprawy. Zakończenie jest zrównoważone i świeże.

  46,34 zł Oczekiwanie na dostawę
  Oczekiwanie na dostawę
 • Różowe i lekko wytrawne wino musujące o łagodnych bąbelkach i ładnym ciemno-malinowym kolorze. Na nosie delikatne nuty kwiatowe, jabłka oraz malin. Na podniebieniu jest świeże i przyjemne z lekkimi aromatami truskawki. Delikatne i łagodne zakończenie.

  50,41 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji