Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Garnacha/Grenache

Czerwony szczep winogron i drugi co do popularności szczep pochodzenia Hiszpańskiego. Pełni on ważną rolę w regionach Rioja, Priorat, Navarra, Campo de Borja , Carinena i Somontano. Istnieje również biała odmiana, która jest równie istotna, w szczególności dla południowej i zachodniej Francji. Garnacha Tinto zrobił dużą międzynarodową karierę. Znany jest bardziej jako Grenache. Cieszy się dużą popularnością np. w południowej Francji. W dolinie Rodanu jest częścią wielu ważnych win np. Chateau-neuf-du-Pape. Jest odpowiedzialny za obecnie popularny kupaż zwany GSM- Grenache, Shiraz, Mourvedre - który też jest hiszpańskim szczepem, znanym bardziej jako Monastrell. Grenache zawędrował na Sardynię gdzie jest bardziej znany jako Cannonau. Grenache charakteryzuje się raczej lżejszym kolorem, dobrą kwasowością i dobrą ilością garbników. W smaku wyróżniamy truskawkę, malinę i borówki. Poważne wina z tego szczepu możemy znaleźć np. w Australii oraz Kalifornii. Grenache dobrze znosi pobyt w beczce, jest w stanie produkować wina złożone, głębokie, a zarazem przystępne w odbiorze oraz długowieczne, jeśli je połączyć z niewielką domieszką np. Carignan czy Cabernet Sauvignon. Tak się dzieję np. w niewielkim hizpańskim regionie Priorat, który jest znany z produkcji wysokiej klasy Garnacha. Jest to drugi, po Rioja region, który posiada status DOC. Czerwone wina pasują do wszelakich potraw duszonych, czy to mięsnych czy jarskich, z dodatkiem ziół i przypraw. Białe wina doskonale współgrają z cięższymi rybami słodkowodny mi jak szczupak czy sandacz. Warto również spróbować wytrawnego wina różowego. Świetnie pasuje do lekkich przekąsek, sałatek oraz jako aperitif.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Wytrawne czerwone wino o ciemno fioletowej barwie. Wyczuwamy bukiet kwiatowy oraz kandyzowane czerwone owoce. Na podniebieniu odkrywamy borówki i soczystą wiśnię oraz lekkie aromaty suszonych, kandyzowanych owoców. Na wykończeniu wino jest pełne i lekko owocowe.

    26,02 zł W magazynie
    W magazynie
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji