Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Chardonnay

Biały szczep winogron znany chyba wszystkim konsumentom wina i nie tylko, chociażby ze słyszenia. Domem rodzinnym jest bez wątpienia Burgundia we Francji. Tamtejsze wina przez stulecia, aż do lat 70 i 80, kiedy zaczęto wpisywać nazwę szczepów na etykietę, były praktycznie niezaznane z rodzaju szczepu przeciętnemu konsumentowi. Chowały się pod nazwą producenta, miasteczka i znane były bardziej jako biały burgund. W stylu był wyrazisty, pełny, mocny oraz beczkowy i bardzo w modzie, aż do końca lat 90, kiedy  konsument zaczął się domagać lżejszych win, bardziej owocowych i oczywiście tańszych. W Burgundii do tej chwili Chardonnay jest dominującym białym szczepem, po za niewielką uprawą Aligote i marginalną Pinot Blanc. Warto wspomnieć, że w regionie Chablis, który jest częścią Burgundii, używa się dużo rzadziej dębu i na dużo mniejszą skalę. W rezultacie wina są świeższe, żywsze i bardziej mineralne, co jest przede wszystkim zaletą terroiru. Chardonnay, wraz z rewolucją winiarską , zawędrowało do wszystkich zakątków świata. Stało się talk popularne, że w  Australii pod koniec lat 90 zabrakło win produkowanych z tego szczepu. Wino zawędrowało do Nowej Zelandii, RPA, świetnie się prezentuje w Chile i oczywiście w USA, nie wspominając o Europie.  Szczep ten jest stosunkowo łatwy w uprawie oraz jest podatny na różne techniki winiarskie, w szczególności użycie dębu. Należy jednak uważać podczas zbiorów, gdyż za dojrzałe owoce szybką tracą naturalną kwasowość, tak potrzebną w produkcji wina.  Chardonnay charakteryzuję się wieloma smakami: owoce tropikalne, brzoskwinie, gruszki, maliny, wanilia, tytoń i wiele innych. Wina z tego szczepu zdecydowanie nadają się do potraw. Lżejsze możemy podawać z owocami morza, rybami słodkowodnymi i różnymi sałatkami. Te cięższe i bardziej złożone są świetnym dodatkiem do różnorakiego drobiu, dzikiego ptactwa, potraw z cielęciny, serów, lekko grillowanych warzyw, makaronów oraz białych sosów, a także potraw z grzybami.

Pokazuje 1 - 21 z 26 elementów
 • Lekko wytrawne białe wino o przejrzystej jasno słomkowej barwie. W zapachu jest delikatne i świeże z nutkami kwiatowymi oraz białymi owocami. Smak jest delikatnie mineralny z wyczuwalną lawendą oraz mirabelką. Zakończenie jest rześkie i owocowe z dobrze zbalansowaną kwasowością.

  46,34 zł W magazynie
  W magazynie
 • 31,71 zł W magazynie
  W magazynie
 • 56,91 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe, wytrawne o ładnym żółtozielonym kolorze. Wyczuwalny bukiet cytrusowy oraz żółte owoce, mirabelki i gruszki. W smaku jest świeże i soczyste o smaku dojrzałej brzoskwini oraz czerwonego grejpfruta. Zakończenie jest  mineralne z nutami ziołowymi oraz orzeźwiającą kwasowością.   

  81,30 zł W magazynie
  W magazynie
 • 65,04 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wytrawne wino o słomkowym kolorze. W zapachu kwiaty, mandarynka oraz egzotyczne przyprawy. Na podniebieniu wyczuwamy gruszkę, czerwone soczyste jabłko i mandarynkę. Świeże zakończenie z wyważoną kwasowością i odrobina skórki cytrynowej

  91,06 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wytrawne wino o jasno złotym kolorze. Nos jest aromatyczny i świeży o nutach gruszki i dojrzałego jabłka. Na podniebieniu wyczuwamy białe kwiaty i akację, a także nuty drożdżowe i skórkę od chleba. Zakończenie jest pełne i soczyste z nutką cytrusową.

  36,59 zł W magazynie
  W magazynie
 • Dobrze wyważone pod względem świeżości i struktury, to doskonałe białe wino zostało wyprodukowane w limitowanej edycji.

  73,98 zł W magazynie
  W magazynie
 • Jasnosłomkowe o jasnozielonych odcieniach. Smak białej brzoskwini, cytrusów i melona łączą się z aromatem pikantnego dębu. Na podniebieniu wino ma przyjemną konsystencję i dobrą długość z czystym finiszem.

  37,40 zł W magazynie
  W magazynie
 • Jasnozielone i złote odcienie. Aromatyczne owoce tropikalne i pestkowe łączą się z nutą francuskiego dębu. Dojrzałe i fakturalne, bogate w doskonałą równowagę kwasową i długie pikantne wykończenie.

  56,91 zł W magazynie
  W magazynie
 • Atrakcyjny blado-średni słomkowy kolor z zielonymi odcieniami. Zapach dojrzałych owoców pestkowych, melona i brzoskwini. Dużo ciała na podniebieniu, dominuje smak brzoskwini i melona z nutą cytrusów i jasnego dębu. Dobra długość i miękkie, gładkie wykończenie.

  56,91 zł W magazynie
  W magazynie
 • 47,97 zł W magazynie
  W magazynie
 • 25,20 zł W magazynie
  W magazynie
 • 69,92 zł W magazynie
  W magazynie
 • Wytrawne białe wino o ładnej złocistej barwie. W zapachu jest aromatyczne z wyraźną nutą owoców tropikalnych, ziół i dębu. W smaku jest złożone z aromatami dojrzałych owoców, jabłek oraz złocistej gruszki, a także lekko kremowe. Zakończenie jest długie i złożone ze zbalansowaną kwasowością

  45,53 zł W magazynie
  W magazynie
 • 87,80 zł W magazynie
  W magazynie
 • 70,73 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wytrawne wino o ładnej jasno zielonej barwie z żółtymi refleksami. W zapachu aromatyczne o nutach jabłka i białych kwiatów. Na podniebieniu wyczuwamy złociste jabłko i dojrzałą gruszkę. Zakończenie jest świeże i mineralne  z cytrusową i delikatną kwasowością.

  35,77 zł W magazynie
  W magazynie
 • białe i wytrawne wino o jasno zielonkawej barwie. W zapachu ewidentnie wyczuwany zielone jabłko, trochę cytrusów i dużo świeżości. Na podniebieniu delikatne białe kwiaty i grejpfrut. Zakończenie jest przyjemne i lekko mineralne ze świeżą kwasowością.

  30,89 zł W magazynie
  W magazynie
 • Białe wytrawne wino o klarownej jasno słomkowej barwie. W zapachu delikatne nuty kwiatowe oraz soczystego jabłka. Na podniebieniu aromaty gruszki i lawendy, a także z odrobiną mineralności. Świeże zakończenie z dobrze zbalansowaną kwasowością.

  40,65 zł W magazynie
  Na magazynie pozostało: 8 Butelek
  Do końca pozostało:
  W magazynie
 • Dobrze ułożone, przyjemnie kwaskowe i wytrawne. O delikatnej, jasnej barwie, w nosie słodka pomarańcza i mango. W smaku ananasy i cytrusy.

  47,97 zł W magazynie
  W magazynie
Pokazuje 1 - 21 z 26 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji