Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Catarratto

Catarratto jest odmianą winorośli pochodzącą z Sycylii, u południowych wybrzeży Włoch, wykorzystywana głównie do produkcji lekkich, łatwych do picia win koloru białego. Mimo że uprawiana jest praktycznie tylko i wyłącznie na Sycylii, jest to jedna z najczęściej uprawianych odmian winorośli we Włoszech, stanowiąca około 60% całkowitej powierzchni winnic na tej wyspie.  Catarratto było długo uważane za dwie oddzielne odmiany winorośli, Catarratto Bianco Lucido oraz Catarratto Bianco Comune. Testy DNA przeprowadzone w 2008 roku wykazały, że są one genetycznie nadzwyczajnie upodobnione i zamiast być oddzielnymi odmianami, są tak naprawdę  różnymi klonami całkowicie tej samej odmiany winorośli. 

Chociaż szczep Cataratto jest głównie uprawiany na Sycylii, ta odmiana niezwykłych winorośli jest uważana za jedną z najczęściej uprawianych odmian w całym regionie Włoch.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Wino białe koloru jasno cytrynowego, prawie prześwitującego. W nosie wyczuwalne cytrusy, biała brzoskwinia, kwiat pomarańczy, mineralność. W smaku  podobnie wyczuwalna cytryna, biała brzoskwinia a następnie kwiat pomarańczy i skórka limonki z finiszem soli i minerałów lawy.

    37,40 zł Oczekiwanie na dostawę
    Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji