Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Carmenère

Czerwony szczep wina pochodzenia francuskiego z regionu Bordeaux. Do XVIII wieku dość szeroko uprawiany w regionie Medoc i wraz z ojcem, Cabernet Franc, odpowiadał za najlepsze wina tamtego okresu. Niestety z biegiem czasu, z powodu produkcji coraz mniejszej ilości winogron oraz problemów z osiągnięciem pełnej dojrzałości, zaczął tracić na znaczeniu.  Z Carmenere wiąże się już chyba powszechnie znana historia. W XIX wieku trafił do Chile jako, jak wtedy uważano, szczep Merlot. Przez dekady był tam uprawiony i pod tą nazwą znany. Nieraz w jednej winnicy razem dorastały oba szczepy Carmenere i Merlot, Oczywiście część winiarzy zastanawiała się dlaczego niektóre grona dojrzewają wcześniej a inne później ale nikt tak naprawdę do końca nie zbadał tego zjawiska. Dopiero w połowie lat 90, dzięki testom DNA , ustalono że część winogron pochodzi ze szczepu Carmenere, który uważano wtedy prawie za wymarły. Podobna sytuacja zaistniała we Włoszech. Co uważano wcześniej za Cabernet Franc, okazało się  być Carmenere. Obecnie Carmenere wrócił do łask i jest w niewielkiej ilości, ponownie uprawiany w Bordeaux. Szczep ten lubi cieplejszy klimat i dojrzewa nawet później niż Cabernet Sauvignon. Wina z tego szczepu łączą w sobie urok Merlot i wyrazistą strukturę Cabernet Sauvignon. Dla wielu winiarzy pozostaje jednak dodatkiem do tzw. Bordeaux Blend. Dobrze zrobione Carmenere z Chile, posiada elegancką strukturę raczej średnie taniny, charakteryzuje się delikatną owocowością, posiada lekkie aromaty ziołowe oraz pieprzny charakter. Pasuje do wszelkich lżejszych potraw duszonych i pieczonych, długo leżakujących kozich serów i makaronów na bazie czerwonego sosu.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • 44,71 zł Oczekiwanie na dostawę
    Oczekiwanie na dostawę
  • Czerwone wytrawne wino o ciemno rubinowej barwie.  W nosie charakterystyczne zapachy runa leśnego i skóry raz ciemnych owoców. W smaku czerwona porzeczka oraz czarna jagoda, a także odrobina czarnego bzu. Wykończenie jest lekko oleiste i kwiatowe z lekką taniną.

    40,24 zł Oczekiwanie na dostawę
    Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji