Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Bobal

Wina Bobal są charakterystyczną rodzimą odmianą, która najlepiej wyraża się w sercu Utiel-Requena w Hiszpanii. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "bovale", które oznacza kształt głowy byka. Odzwierciedla to fakt, że kiście winogrona bobal odznaczają się swoim specyficznym kształtem przypominającą głowę bydlęcia. 

Samo Utiel-Requena zawdzięcza szczepowi bobal aż 70% swoich plantacji. 55% win tam wytwarzanych ma ponad 40 lat dojrzewania za sobą. Syrah, Garnacha, Cabernet Sauvigon, Tempranillo i Merlot też tam występują, natomiast Bobal jest na podium.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Delikatne wytrawne wino o ładnej jasno różowej barwie. W zapachu nuty kwiatowe oraz czerwone owce i porzeczki. W smaku jest soczyste  z wyraźną nutą truskawki i maliny. Na zakończenie lekkie z ziołową nutą i lekkimi ziemistymi aromatami.

    29,67 zł Oczekiwanie na dostawę
    Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji