Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Najnowsze wpisy

Kategorie

Popularne szczepy win francuskich

Popularne szczepy win francuskich

Francuski, czerwone wino, a szczególnie wytrawne, było doceniane już od XIX wieku. Jego piękny, intensywny odcień głębokiej czerwieni zachwycał niejednego konesera. Charakteryzowało się wyraźną cierpkością i intensywnym, ciemnym odcieniem. Niemal każda francuska Pani domu, zawsze przygotowywała dojrzały ser i butelkę takiego wina, kiedy spodziewała się gości.

Zatem jakie szczepy winorośli wywodzą się z Francji?

Królem jest szczep Cabernet Sauvignon. W zależności od rejonu posiada różne nazwy, na przykład we Włoszech kryje się pod nazwą Uva Francese. Nie bez powodu, otóż uprawa tej wyjątkowej winorośli znajduje się w większości we Francji, a dokładniej w Bordeaux, gdzie od XVII wieku zajmuje niemal połowę całości upraw na świecie. Mówi się, iż szczep Cabernet Sauvignon jest czerwonym odpowiednikiem białego Chardonnay.  Szczep ten jest odporny na choroby, niestraszne mu są mrozy ani wiosenne przymrozki. Wymaga jedynie słonecznej pogody podczas jesiennej pory, ponieważ należy do późno dojrzewających odmian. Wino to lubi towarzystwo dębowych beczek, a dzięki temu nabiera bogatego i niepowtarzalnego charakteru.

Genialny szczep Merlot wywodzi się również z rejonu Bordeaux. Odmiana ta jest bardzo popularna niemalże we wszystkich krajach winiarskich na całym świecie, a tym samym jest najczęściej uprawiana we Francji, stanowiąc około połowę światowej populacji. Ciekawostką jest fakt, iż szczep ten jest krzyżówką takich odmian jak magdeleine noire des charentes i cabernet franc. W naszej wirtualnej winnicy zielonebutelki.pl znajdziesz czerwone Satellite Olivier Techer Cotes-De-Bordeaux pochodzenia oczywiście francuskiego o wytrawnym smaku. Wino to jest bardzo rozbudowane, kryjące w sobie bukiet dojrzałych owoców leśnych, ciemnych borówek oraz przypraw, co daje ciekawą nutę na podniebieniu. Dębowy aromat trunek zawdzięcza dojrzewaniu w beczkach przez 14 miesięcy. Dokonaj dekantacji najlepiej godzinę przed degustacją, dostęp powietrza otworzy wszystkie złożone aromaty.

Propozycje czerwonych win z Francji z naszego sklepu:

- Chateau Gombaude-Guillot Pom'n'Roll Pomerol, szczepu Merlot, idealne do gulaszu, pieczeni i czerwonego mięsa.

- Isabelle Et Bruno Perraud Saint Amour, wytrawne w smaku oraz organiczne.

- CHÂTEAU DE PRADE – AOP CASTILLON CÔTES DE BORDEAUX, Idealne do żeberek lub omletu z grzybami.

- Les Chais Du Port De La Lune Silence, szczepu Pinot Noir z 2019 roku.

- Isabelle Et Bruno Perraud, Moulin A Vent, genialne z duszonymi warzywami i lekkimi serami.

Podsumowując czerwone wino najlepiej komponować z ciemnym, krwistym mięsem, aromatycznymi potrawami oraz jest ideale na kolację, dzięki swoim właściwościom wpływającym na trawienie. Skuś się na butelkę francuskiego wina z naszego sklepu i doświadcz prawdziwej podróży smaków.

Napisz komentarz

*
**Nie publikowany
*Adres razem z http://
*
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji