Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Najnowsze wpisy

Kategorie

Ile wino ma kalorii?

Ile wino ma kalorii?

Wino jest idealnym pomysłem na prezent, doskonale smakuje w połączeniu z wieloma daniami, oraz deserami. Gdy planujesz przejść na dietę, na pewno zastanawiasz się, czy musisz rezygnować z tego wyjątkowego trunku. Czy może jest szansa, że od czasu do czasu będziesz mógł się nim delektować?

Na pewno słyszałeś o dobroczynnych właściwościach wina czerwonego, otóż zawiera ono 10 razy więcej antyoksydantów niż wino białe.  Wspomaga trawienie, wchłanianie witaminę D, niszczy wolne rodniku, przyśpiesza metabolizm, wzmacnia układ odpornościowy oraz dostarcza cennych minerałów i  antyoksydantów. Przeprowadzono nawet badania na grupie 20 tys. osób. Okazało się iż osoby należące do grupy niepijących tyły, natomiast Ci którzy zdeklarowali, że piją wino okazjonalnie, znacznie rzadziej przybierali na wadze. Z reguły wina z wyższą zawartością alkoholu mają o 50 kcal więcej w przeliczeniu na jedną lampkę.

Przybliżając to w czytelny sposób, przedstawimy Państwu rozpisaną kaloryczność win białych oraz czerwonych, zawartą w jednej lampce:

Wino białe słodkie – zawartość alkoholu 6-9% - około 110-150 kcal. Między innym jest to Muscat, Muller Thurgau.

Wino białe wytrawne – zawartość alkoholu 9-12% około 110-150 kcal, jest to Piont Grigio, czy Trebbiano.

Wina czerwone z zawartością 11-13% posiadają około 160-180 kcal, najbardziej popularnym jest Pinot Noir, czy Camernet Sauvignon.

Wino musujące takie jak Brut Champagne jest zdecydowanie bardziej kaloryczne, otóż w lampce tego trunku jest około 165-195 kcal.

Wino deserowe, podobnie do musującego, zawiera od 165 do 195 kcal, jest nim znane Porto, Sherry, Sauternes.

 

Biorąc pod uwagę szereg właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm, nie należy całkowicie wyeliminować wina ze swojej diety. Zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po lampkę czerwonego lub białego wina w trakcie imprezy, bądź Sylwestra, niż po inny rodzaj alkoholu. Podczas posiłku lub żeby po prostu, aby się rozluźnić, możesz pozwolić sobie na małą degustację i nie rezygnować z tego wyjątkowego oraz szlachetnego trunku.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie zielonebutelki.pl. Wybierz idealną butelkę na wyjątkową chwilę i celebruj z nami najważniejsze momenty w swoim życiu.

Napisz komentarz

*
**Nie publikowany
*Adres razem z http://
*
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji