Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Najnowsze wpisy

Kategorie

Czy wino obniża ciśnienie tętnicze?

Czy wino obniża ciśnienie tętnicze?

Jeśli jesteś miłośnikiem wina, koniecznie musisz przeczytać ten artykuł! Może zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Włosi niemal codziennie piją lampkę wina do obiadu? Otóż dbają o swoje zdrowie, a w tym ciśnienie tętnicze, które jest regulowane właśnie po wypiciu tego trunku. Oczywiście, wino jest również idealnym towarzyszem dań opierających się na owocach morza, ale również mięs takich jak jagnięcina, czy wołowina. Zadbaj więc o siebie, serwując lampkę wina do ulubionej potrawy.

O walorach czerwonego wina nie trzeba wspominać, jego złożony smak potrafi nas zabrać w podróż aromatów z całego świata. Natomiast to, co należy podkreślić to fakt, iż ma wiele właściwości zdrowotnych i zawiera  ponad 100 różnych składników. Posiada w swoim składzie mikro i makroelementy, między innymi: żelazo, fosfor, a także niewielkie ilości cynku i miedzi i witaminę A. Uściślając, wino czerwone ma 10 razy więcej antyoksydantów, niż wino białe, dlatego też jest częściej polecane. Bez wątpienia obniża ono ciśnienie tętnicze, a dlaczego tak się dzieje? Otóż, ze względu na zawartość kwasu acetylosalicylowego, który odpowiada za rozrzedzenie krwi oraz polifenole, a to właśnie one są za to odpowiedzialne. Na tym się nie kończy! Wino czerwone zawiera w sobie bogatą ilość potasu, który reguluje ciśnienie. Tak więc jeśli masz problem z nadciśnieniem, śmiało możesz się delektować lampką przy obiedzie. Dodatkowo wino czerwone zapobiega niedokrwieniu serca, rozszerzając tętnice wieńcowe. Serce również będzie wdzięczne za degustowanie tego trunku, oczywiście w niewielkiej ilości.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do degustacji. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą – szeroką gamą pysznych i eleganckich win z najdalszych zakątków świata.

Napisz komentarz

*
**Nie publikowany
*Adres razem z http://
*
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji