Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Smakowe

Piwo smakowe stanowi doskonałą alternatywę tradycyjnego trunku piwnego. Butelki opatrzone etykietą, na której znajdują się różnego typu owoce, coraz częściej spotykamy na sklepowych półkach. Różnorodność smaków i bogactwo aromatów wyróżnia piwa smakowe na tle innych alkoholi. Chociaż wielu osobom piwo smakowe kojarzy się wyłącznie z kobiecym napojem, jest to błędne rozumowanie. Coraz więcej mężczyzn również sięga po owocowy trunek z zawartością alkoholu, ze względu na jego niepowtarzalny smak.

Doskonała równowaga pomiędzy goryczą a słodkim smakiem

Tradycyjne piwo warzone cechuje się określonym poziomem goryczy. Jej intensywność bezpośrednio zależy od zawartości chmielu. Piwni smakosze cenią sobie głęboki i wyrazisty smak goryczy, jednak nie każdemu odpowiada jej intensywność. Piwo smakowe stanowi równowagę pomiędzy napojem alkoholowym a delikatnym, owocowym smakiem. Jeszcze kilkanaście lat temu rynek alkoholi nie znał piw smakowych. Rozwiązaniem było wówczas dodanie do piwnego trunku owocowego syropu. Puby, bary, restauracje bądź innego typu lokale gastronomiczne serwowały swoim gościom piwo wraz z owocowym dodatkiem. Nuty smakowe niwelowały wówczas gorycz trunku, dzięki czemu stawał się on delikatniejszy. Warto zaznaczyć, iż piwo z syropem owocowym zwiększało swoją kaloryczność, zatem niechętnie wybierane było przez osoby dbające o linię.

Piwo smakowe orzeźwia i gasi pragnienie

Piwo smakowe pojawiło się w naszym kraju stosunkowo niedawno. Owocowe odpowiedniki tradycyjnego, złocistego trunku zaczęły być produkowane przez światowe koncerny piwne. Najpopularniejsze browary, niechcące pozostać w tyle, wprowadzały na rynek swoje propozycje piwa smakowego. Obecnie mamy ogromny wybór trunków tego typu, w rozmaitych wariantach i połączeniach smakowych. Piwo smakowe doskonale orzeźwia, dlatego też bardzo chętnie spożywane jest podczas letnich, upalnych dni. Oczywiście najlepiej smakuje dobrze schłodzone, dlatego też przed podaniem warto umieścić butelkę na kilka godzin w lodówce. Piwa smakowe bardzo chętnie wybierane są na spotkania towarzyskie, przyjęcia rodzinne, uroczystości celebracyjne, grillowanie z przyjaciółmi czy ogniska w gronie znajomych. Trunek serwowany może być w dowolnym szkle – szklance, kuflu bądź kieliszku. Sklep z piwem owocowym Zielone Butelki poleca się na każdą okazję!

 

Rodzaje piwa smakowego

Radler to najczęściej spotykana odmiana piwa smakowego – łączy w sobie piwo oraz lemoniadę. Napój cechuje się zazwyczaj nieco obniżoną zawartością alkoholu i słodkim smakiem. Piwa mieszane są z sokiem z różnych owoców – cytryn, grejpfrutów, limonek lub owoców egzotycznych. Dodatkowym walorem smakowym jest dodanie do trunku mięty, rozmarynu bądź innych rodzajów ziół. Ciekawostką jest fakt, iż to Niemcy wiodą prym w produkcji piw smakowych radler. W zasadzie każdy browar posiada piwo smakowe tego typu w swojej ofercie.

Kolejną odmianą piwa smakowego jest shandy, pochodzące z Wysp Brytyjskich. Jest to połączenie piwa z bezalkoholowym napojem w równym do siebie stosunku. Spotkać je możemy na sklepowych półkach w wersji z niewielką ilością alkoholu bądź bezalkoholowej.

Piwo smakowe z browarów rzemieślniczych

Piwo smakowe zyskało nową odsłonę w momencie, gdy zaczęły go produkować browary rzemieślnicze. Trunek kraftowy cechuje się doskonałym smakiem i aromatem o niespotykanych dotychczas połączeniach. Światowe koncerny piwne proponują nam zazwyczaj trunki o podobnym wykończeniu. Chcąc odejść od powielania znanych nam walorów smakowych, piwo rzemieślnicze oferuje nam oryginalne bogactwo wyczuwalnych nut. Piwo smakowe rzemieślnicze powstaje w browarach, którym przyświeca wizja tworzenia trunku w oparciu o najwyższą jakość. Wyselekcjonowane produkty gwarantują powstanie alkoholu wysokiej klasy, który zachwycać będzie złożonością smaku. Piwa rzemieślnicze miały ogromny wpływ na zrewolucjonizowanie rynku piwnego. Coraz częściej spotkać je możemy na sklepowych półkach, w barach, pubach, restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Wyróżniają się na tle pozostałych alkoholi barwną etykieta oraz zabawną nazwą, która najczęściej stanowi błyskotliwe połączenie słów.

Sklep z piwem smakowym Zielone Butelki oferuje piwo smakowe w wielu wariantach i odmianach. Nieustannie poszerzamy nasz asortyment o dodatkowe butelki, tak aby w pełni zadowolić naszych klientów. Współpracujemy ze sprawdzonymi browarami, dzięki czemu nasze piwa smakowe powstają na bazie wysokiej jakości produktów. Wybierz się w podróż z Zielonymi Butelkami do świata piwnych i owocowych smaków!

Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji