Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Pale Ale

Ale obejmuje ogromną grupę piw o zróżnicowanym smaku. Trunek wytwarzany jest z wykorzystaniem szczepów drożdży poprzez metodę górnej fermentacji. Główną cechą, wyróżniającą trunek tego typu od innych piw, jest wykorzystanie podczas produkcji określonego gatunku drożdży. Charakteryzują się one unoszeniem się na powierzchni brzeczki, tworząc puszystą pianę. Piwa Ale to ogromny wybór trunków o bogatym smaku i wyrazistym aromacie.

Jak powstaje piwo Pale Ale?

Piwo Pale Ale wyróżnia się spośród innych rodzajów piwa znacznie bogatszym bukietem, który powstaje dzięki drożdżom, produkującym naturalne związki. Górna fermentacja różni się od dolnej, ponieważ drożdże inaczej się zachowują i zajmują inne miejsce w brzeczce. Różnicą jest również temperatura, która w która w przypadku warzenia piwa Pale Ale waha się od 15˚C do 25˚C. Najważniejszą cechą górnej fermentacji jest powstawanie dodatkowych smaków i aromatów, które stanowią produkt uboczny drożdży. Piwo Pale Ale zawiera znacznie więcej estrów, alkoholi wyższych bądź fenoli, dzięki czemu mamy do wyboru ogromną ilość smaków i aromatów, w odróżnieniu od innych gatunków piwa.

Proces warzenia piwa poprzez górną fermentację sprawia, że w trunku wyczuć możemy aromaty przyprawowe, goździki lub owocowe nuty – bananowe, jabłkowe, gruszkowe, brzoskwiniowe, truskawkowe oraz cytrusowe. Dodatkowo niekiedy występuje również posmak kwiatów czy nektaru. Pojawienie się charakterystycznego posmaku zawdzięczamy górnej fermentacji, przede wszystkim drożdżom, które w sposób naturalny produkują określony aromat. Trunek może zostać wzbogacony o wspomniane nuty smakowe, wówczas aromat jest znacznie bardziej wyrazisty. 

Gatunki i odmiany piwa Ale

Występuje kilka rodzajów piwa Ale. Najpopularniejszym z nich jest trunek pochodzący z Wysp Brytyjskich. Piwo tego typu jest niezwykle smaczne i zawiera stosunkowo niewielką ilość alkoholu. W kategorii tej znajdują się piwo Pale Ale, bitter, scottish ale, mild ale, brown ale oraz dark ale. Kolejną odmianą jest IPA (India Pale Ale). Trunek o charakterystycznym smaku zawiera dużą ilość chmielu, dzięki czemu znacznie wyróżnia się na tle innych trunków piwnych. APA natomiast jest amerykańską wersją, która powstaje na bazie chmielu z Ameryki Północnej, którego obecność wpływa na smak i aromat piwa. Red Ale cechuje się intensywnie czerwoną barwą z rubinowymi lub bordowymi refleksami. Kolejnym gatunkiem piwa jest farmhouse ale. Trunek smakiem przypomina tradycyjne piwa, które w dawnych czasach warzone były przez gospodynie domowe. Najczęściej wykorzystywano w tym celu drożdże służące do wypieku chleba. Piwo wytwarzane jest zazwyczaj w Belgii. Obszerną grupą piwa Ale są również odmiany pszeniczne, zwane Weizen bądź weissbier. Piwa te warzone są z dodatkiem słodu pszenicznego. Są to lekkie w smaku trunki, warzone poprzez górną fermentację.

Piwo Pale Ale odpowiednie na każdą okazję

Piwo na stałe wpisało się w sztukę kulinarną oraz kulturę. Towarzyszy nam na koncertach muzycznych, wydarzeniach sportowych, imprezach plenerowych oraz spotkaniach ze znajomymi. Umila nam czas podczas rodzinnego grillowania w ogrodzie lub przyjacielskiego spotkania przy ognisku. Ogromne bogactwo różnych smaków pozwala na znalezienie idealnej butelki na każdą okazję. Jeżeli planujemy przyjęcie, koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość butelek piwa. Warto jest znać preferencje gości, tak aby w pełni ich zadowolić. Piwo Pale Ale sprawdzi się w każdych okolicznościach.

Piwo rzemieślnicze zrewolucjonizowało cały świat alkoholi. Browary warzące rzemieślniczy trunek wzbogaciły tradycyjną recepturę piwowarską, nadając piwu niepowtarzalnego smaku. Dodatkowe walory smakowe sprawiły, że trunek zagościł na półkach sklepowych obok tradycyjnych piw. Piwo Pale Ale serwowane jest w pubach, barach, restauracjach oraz innego typu lokalach gastronomicznych. Trunek najlepiej smakuje schłodzony, dlatego też przed podaniem warto umieścić go na kilka godzin w lodówce.

Sklep z piwem Pale Ale Zielone Butelki oferuje wyselekcjonowane trunki powstałe na bazie doskonałej jakości produktów. Współpracujemy z browarami polskimi oraz zagranicznymi, dzięki czemu dostarczamy naszym klientom produkt w pełni dopracowany. Bogactwo smaków i aromatów pozwala na wybranie idealnej butelki na każdą okazję. Polecamy się na luźne wypady ze znajomymi oraz uroczyste przyjęcia rodzinne.

Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji