Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Ciemne

Alkohol stał się nieodłącznym elementem spotkań towarzyskich, przyjęć rodzinnych bądź imprez okolicznościowych. Serwowany jest na całym świecie, a jego obecność na stołach biesiadnych jest obowiązkowa. Piwo jest najpopularniejszym i najstarszym alkoholem od zarania dziejów. Od setek lat towarzyszy naszym przodkom, nic dziwnego zatem, że wpisało się w sztukę kulinarną i kulturę. Piwo występuje w wielu gatunkach i odmianach. Każdy z nich charakteryzuje się określonymi cechami, które mają bezpośredni wpływ na finalny smak trunku. Piwo ciemne nie tylko wyróżnia się na tle innych piw intensywną barwą, ale również niepowtarzalnymi nutami smakowymi.

Jakie nuty smakowe występują w piwie ciemnym?

Piwo ciemne trafi w gust miłośników nieco cięższych trunków. Występuje w wielu kolorach – bursztynowym, brązowym, czerwonym bądź czarnym. Barwa piwa ciemnego bezpośrednio uzależniona jest od rodzaju słodu, który wykorzystany został do produkcji. Podkreślić należy, iż kolor piwa ciemnego wytwarza się w pełni naturalnie, nie stosuje się w tym celu żadnych barwników bądź sztucznych konserwantów. Warto dodać, że barwa piw określana jest jednostką EBC, która wiążę się z intensywnością koloru. Piwo ciemne znajduje się w granicy od 35 EBC do 60 EBC – im wartość liczbowa jest wyższa, tym piwo jest ciemniejsze.

Piwo ciemne cechuje się specyficznym smakiem. W odróżnieniu od innych rodzajów piwa, trunek o ciemnym zabarwieniu jest znacznie cięższy i mniej orzeźwiający. Znaleźć w nim możemy delikatną nutę słodyczy. Istnieje wiele odmian piwa ciemnego, wyróżnić wśród nich możemy trunki o smaku karmelowym, czekoladowym, kawowym bądź wiśniowym. Wbrew pozorom, ciemny kolor piwa nie zawsze związany musi być z dużą zawartością alkoholu, istnieją bowiem trunki ciemne, zawierające niższą ilość procentów.

Z reguły piwo ciemne jest bardziej kaloryczne niż odmiany jasne. Jest to informacja istotna dla osób dbających o linię. Trunek tego typu pity z umiarem, ma pozytywny wpływ na zdrowie. Ma działanie relaksacyjne i wspomaga procesy trawienne. Dodatkowo zawiera duże ilości żelaza, jest zatem odpowiednim trunkiem dla osób zmagających się z anemią.

Piwa rzemieślnicze – nowe doznania smakowe

Sklep z ciemnym piwem Zielone Butelki oferuje bogaty asortyment trunków z całego świata. Współpracujemy z browarami polskimi oraz zagranicznymi, dostarczającym naszym klientom wysokiej jakości alkohol. Nieustannie poszerzamy nasz asortyment o nowe pozycje, tak aby zaspokoić preferencje naszych klientów.

Piwa rzemieślnicze cechują się unikalnymi nutami smakowymi. Skierowane są miłośników trunków, poszukujących ciekawych doznań smakowych. Wytwarzane są w browarach rzemieślniczych, które stawiają na jakość i niepowtarzalny smak. Znane nam piwa z półek sklepowych bardzo często smakują podobnie. Piwo kraftowe powstaje na bazie unikalnej receptury, która pozwala stworzyć trunek o interesującym smaku. Ogromna różnorodność nut smakowych gwarantuje znalezienie idealnej butelki na każdą okazję. Coraz więcej lokali gastronomicznych decyduje się na serwowanie piw rzemieślniczych. Pochodzące najczęściej z niewielkich browarów piwa zachwycają niezwykłym smakiem.

W jakich okolicznościach warto zaserwować piwo ciemne?

Piwo ciemne podawane może być na przyjęciach rodzinnych, spotkaniach towarzyskich bądź imprezach okolicznościowych. Sklep z ciemnym piwem Zielone Butelki proponuje trunki pochodzące ze sprawdzonych browarów. Gwarantujemy niezapomniane doznania smakowe, dzięki podróży po piwnym świecie. Nasz asortyment to piwa pochodzące z całego świata. Piwo ciemne doskonale prezentuje się w kuflach, szklankach bądź kieliszkach. Oczywiście musi być mocno schłodzone, wówczas maksymalnie wydobędziemy jego smak. Ciemna barwa kontrastuje z jasną pianą, nadając całości dodatkowych walorów estetycznych. Trunek spotkać możemy w pubach, barach, restauracjach oraz innego typu lokalach gastronomicznych.

Piwo na stałe wpisało się w kuchnie każdego państwa. Jego popularność nie ustaje i zapewne piwo nigdy nie zostanie wyparte przez inny rodzaj alkoholu. Piwo towarzyszy nam w zasadzie przez całe życie – na koncertach muzycznych, meczach sportowych, imprezach plenerowych czy spotkaniach ze znajomymi. Piwny świat jest niezwykle bogaty, dzięki czemu nieustannie odkrywać możemy nowe smaki.

Sklep z ciemnym piwem Zielone Butelki poleca się na każdą okazję. Oferujemy piwa ciemne o wyrazistym i głębokim aromacie. Otwórz się na nowe doznania smakowe z Zielonymi Butelkami!

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • Porter Noster jest niebywałym osiągnięciem  browaru Czarna Owca ze względu na to że jest to bardzo wysokiej jakości piwo kraftowe podbijające serca wielu konsumentów. Warzone jest raz do roku i okres jego dojrzewania to 7 miesięcy. Po tym czasie leżakuje on w beczkach po alkoholach wysokoprocentowych po to, by zyskać na swojej mocy. Można w nim wyczuć...

  23,33 zł Oczekiwanie na dostawę
  Oczekiwanie na dostawę
 • Wielki złol to mrocznie ciemny extra stout. Aromatem dominuje palony, słodowy karmel, kakao oraz kawa zbożowa. Wyśmienite piwo prosto z browaru Czarna Owca.

  9,92 zł Oczekiwanie na dostawę
  Oczekiwanie na dostawę
 • Piwo ciemne w postaci kokosowego Imperial Stouta - Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.

  14,47 zł Oczekiwanie na dostawę
  Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji