Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Belgijskie

Gdybyś zapytał dwóch belgijskich piwowarów o charakterystyczną cechę belgijskiego piwa, daliby ci dwie różne odpowiedzi. Zamiast być mylącym, jest to w rzeczywistości klucz belgijskiego browarnictwa; niezależność jest wbudowana w jego fundament. Oznacza to, że belgijscy piwowarzy uwielbiają podążać za swoją intuicją i osobistymi upodobaniami, zamiast przestrzegać ścisłych wytycznych dotyczących stylu. Belgijskie style piwa są liczne i różnorodne. Zdominowana przez piwa ale, Belgia produkuje piwa, które są trudne do sklasyfikowania. Wyróżnimy kilka cech charakterystycznych takich jak niska goryczka, lekko drożdżowy smak, który często zawiera pikantne lub owocowe nuty. Belgijskie piwa obejmują jasne, złote i ciemne ale, piwa trapistów, takie jak dubbel i tripel, oraz piwa owocowe i kwaśne,. Wszystkie są wykonane z wielowiekową historią warzenia piwa i oferują doskonałe pary żywności

Belgijskie piwo - style 

Belgijski Pale Ale

Belgijskie blade ale może być również nazywane złotym piwem (niektórzy piwowarzy używają tej nazwy dla jaśniejszego blond ale). Jest trochę ciemniejszy, od złota po miedź, a także jest bardzo wyraźny. Zainspirowana brytyjskimi jasnymi piwami,belgijska wersja została opracowana, aby konkurować z niemieckimi pilznerami.

Znane jako lekko gorzkie, niektóre nowoczesne piwa podkreślają chmielową gorycz, aby konkurować z amerykańskimi piwami; IBU zazwyczaj mieszczą się w zakresie od 20 do 30. Smak jest różny i często zawiera tostowe odcienie słodu i niektóre nuty przyprawowe. Te piwa zazwyczaj używają starzonego chmielu, a niektóre mogą dodawać przypraw. Są to również na ogół piwa sesyjne, ważące od 4,5 procent do 7 procent ABV.

Warzone są również "mocne" blade i złote piwa. Na ogół wzmacniają wszystkie cechy, w tym alkohol (7 procent do 11 procent ABV) i gorycz (20 do 50 IBU). Wiele z nich jest owocowych, pikantnych i złożonych, z suchym wykończeniem.

Belgijskie Dark Ale

Belgijskie ciemne piwo to bardzo zróżnicowany styl. Kolor może być w dowolnym miejscu od bursztynu do rubinowego brązu i są one znane z grubych, trwałych głów. Ogólnie rzecz biorąc, o niskiej goryczy (od 15 do 25 IBU), ciemne piwa mogą być wytrawne z nutami przypraw lub słodkie i słodowe, lub w dowolnym miejscu pomiędzy. ABV waha się od 4,5 procent do 7,5 procent.

Mocne ciemne piwo powiększa wszystkie cechy stylu i jest zazwyczaj bardziej owocowe. Bière de Noël to przyprawione belgijskie ciemne piwo, które jest zazwyczaj warzone na sezon zimowy.

Witbier

Witbier to flamandzkie "białe piwo" i ten styl jest również nazywany blanche. Jest to blade piwo pszeniczne warzone z niesłodzonej pszenicy i zazwyczaj zawiera aromatyczne przyprawy, takie jak kolendra i skórka pomarańczowa. Niska goryczka (10 do 17 IBU) i umiarkowany alkohol (4,8 procent do 5,6 procent ABV) są powszechne w przypadku dowcipu.

Flandria Red Ale

Flandria (lub belgijskie) czerwone piwo to kwaśna specjalność piwa Flandrii Zachodniej. Nabiera charakterystycznego silnego, złożonego smaku z długiego okresu dojrzewania w dębie. Piwa te mają nutę słodyczy i lekko wyczuwalne cierpkie nuty owocowe z wytrawnym, taninowym wykończeniem charakterystycznym dla czerwonego wina. Gorycz i alkohol są na ogół niskie (4,6 procent do 6,5 procent ABV; 10 do 25 IBU).

Belgijski IPA

Zainspirowani amerykańskimi IPA, belgijscy piwowarzy rozszerzyli się na ten styl, aby konkurować na rynku amerykańskim. Przede wszystkim zbyt chmielowe dla belgijskich smaków, te napary często używają amerykańskiego chmielu i mają wyraźny wpływ na belgijski tripel, w tym dość suche wykończenie. Ogólnie blady kolor i mocny (6 procent do 11 procent ABV) z zakresem IBU od 50 do 80, amerykańscy piwowarzy również przyjmują ten styl.

 

Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji