Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

APA

Procent słodu. zwykle 100% American pale ale (APA) to styl jasnego piwa opracowany w Stanach Zjednoczonych około 1980 roku. Amerykańskie blade piwa są na ogół około 5% abv ze znacznymi ilościami amerykańskiego chmielu, zazwyczaj kaskadowego. Charakteryzuje się kwiatowym, owocowym, cytrusowym, piney, żywicznym amerykańskim chmielem, American pale ale jest piwem o średniej zawartości karmelu i niesie ze sobą prażoną słodowość. American pale ale jest jednym z najbardziej przyjaznych do jedzenia stylów, ponieważ blade ale działa wspaniale z lżejszymi potrawami, takimi jak sałatki i kurczak, ale nadal może wytrzymać obfitą miskę chili; wiele różnych serów, w tym cheddar; owoce morza, takie jak gotowane na parze małże lub ryby, a nawet desery. Powinowactwo amerykańskiego jasnego piwa do jedzenia można przypisać prostocie jego składników, które obejmują tosty blady słód, czyste fermentujące drożdże piwne ale i przeciwwagę amerykańskiego chmielu.

Pale ALE

to popularne piwo górnej fermentacji, chmielowe. Znany jest ze słodowego smaku, bursztynowo-złotego koloru i stosunkowo niskiej wytrzymałości. Pale ale są lubiane ze względu na ich dostępność, są łatwe do picia i mają charakterystyczną równowagę smaków. Żaden smak nie dominuje zbyt mocno. Piwa te, warzone z jasnym słodem i drożdżami ale, są uważane za pięknie pasujące między ciemnymi, ciężkimi stoutami a lekkimi, orzeźwiającymi lagerami.

Jaka jest różnica między IPA a APA?

IPA vs APA Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest różnica między IPA a APA? Krótka odpowiedź jest taka, że IPA to jasne piwa z chmielem ialkoholem, pierwotnie stworzone, aby przetrwać długi czas wysyłki, podczas gdy APA mają równowagę słodów i chmielu, o lżejszym charakterze i cytrusowym uderzeniu.

Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji